КОЈА Е ПРВАТА МИСЛА НА МАЖОТ КОГА ЖЕНАТА ПЛАЧЕ?

Во денешно време не е баш „модерно“ да ги покажуваме нашите емоции, а жените стануваат се понезависни и понедостапни. Но, во одреден момент покажуваат „слабост“ и ги покажуваат своите емоции, …

КОЈА Е ПРВАТА МИСЛА НА МАЖОТ КОГА ЖЕНАТА ПЛАЧЕ? Повеќе...

ТЕРЕТАНА ПОД ЈОРГАН- ПЕТ ПОЗИ КОИ СОГОРУВААТ НАЈВЕЌЕ КАЛОРИИ

Ова се секс пози кои согоруваат најмногу калории, што е одлична (и многу поудобна) алтернатива за одење во теретана. Многу интензивен секс може да согори дури 350 калории, што е како, …

ТЕРЕТАНА ПОД ЈОРГАН- ПЕТ ПОЗИ КОИ СОГОРУВААТ НАЈВЕЌЕ КАЛОРИИ Повеќе...

СЕКС ПО ДЕЦЕНИЈА: ВO 20-ТИТЕ Е ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО, ВО 30-ТИТЕ Е ВОЗБУДЛИВО…

Во својата книга „Great Sex Starts in Your Fifties“, Трејси ги открива различните фази од нејзиниот љубовен живот и како може да се ужива во сексот на која било возраст. …

СЕКС ПО ДЕЦЕНИЈА: ВO 20-ТИТЕ Е ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО, ВО 30-ТИТЕ Е ВОЗБУДЛИВО… Повеќе...

5 ТЕХНИКИ НА ФЛЕРТУВАЊЕ КОИ ЌЕ ГО ОСВОЈАТ СЕКОЈ МАЖ

Кога станува збор за состаноци и врски, повеќето луѓе мислат дека мажите сакаат работите да бидат што е можно полесни и едноставни, додека жените сакаат да ги комплицираат работите. Ова …

5 ТЕХНИКИ НА ФЛЕРТУВАЊЕ КОИ ЌЕ ГО ОСВОЈАТ СЕКОЈ МАЖ Повеќе...

ПО ШТО ЌЕ ПОЗНАЕТЕ ДЕКА ВРСКАТА НЕМА ИДНИНА?

Проблеми можат да се појават во секоја врска. Важно е отворено да разговарате со партнерот за да најдете решение за успешно да трае врската или бракот. Понекогаш е многу тешко …

ПО ШТО ЌЕ ПОЗНАЕТЕ ДЕКА ВРСКАТА НЕМА ИДНИНА? Повеќе...

ЕВЕ КОЛКУ ТРЕБА ДА ТРАЕ ПРЕДИГРАТА МЕЃУ ПАРТНЕРИТЕ

За мажите и жените, секој тип на предигра која вклучува допирање и покажување меѓусебна интимност помага да се ослободи окситоцинот и другите љубовни хормони – објаснува американскиот доктор Стив МекГау, …

ЕВЕ КОЛКУ ТРЕБА ДА ТРАЕ ПРЕДИГРАТА МЕЃУ ПАРТНЕРИТЕ Повеќе...

10 МАЛИ РАБОТИ КОИ ДЕВОЈКИТЕ ГИ ПРАВАТ, А МАЖИТЕ  ГИ ОБОЖАВААТ

Колку и да сакате, веројатно мажите никогаш нема да ви признаат дека ги облева пријатно чувство кога ќе направите некој гест што им значи. Но, тоа не значи дека не …

10 МАЛИ РАБОТИ КОИ ДЕВОЈКИТЕ ГИ ПРАВАТ, А МАЖИТЕ  ГИ ОБОЖАВААТ Повеќе...

ЉУБОВТА Е ТАА СВЕТЛИНА ШТО ЈА БАРАШ СО НАДЕЖ ВО ТЕМНИНАТА

Постои сила на земјата која навистина може да прави чуда. Тоа ни дава храброст да одиме напред, нè тера да веруваме во доброто и да се насмееме токму така. Оваа …

ЉУБОВТА Е ТАА СВЕТЛИНА ШТО ЈА БАРАШ СО НАДЕЖ ВО ТЕМНИНАТА Повеќе...

7 СИГУРНИ ЗНАЦИ ДЕКА МАЖОТ НАВИСТИНА СЕ ГРИЖИ ЗА ВАС

Има еден дечко во вашиот живот за кој имате чувства, но не сте сигурни дали му се допаѓате. Ова се 7 работи кои покажуваат дека тој навистина се грижи за …

7 СИГУРНИ ЗНАЦИ ДЕКА МАЖОТ НАВИСТИНА СЕ ГРИЖИ ЗА ВАС Повеќе...

ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ БАРА ПРИФАЌАЊЕ БИДЕЈЌИ СЕКОЈ ЧОВЕК ИМА СВОЈ ПАТ

Во оваа статија ќе ви пренесеме седум вистини за врските кои секоја жена треба да ги знае. Никој нема да ве „спаси“ И покрај тоа што го гледаме во романтичните …

ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ БАРА ПРИФАЌАЊЕ БИДЕЈЌИ СЕКОЈ ЧОВЕК ИМА СВОЈ ПАТ Повеќе...