ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА СУЛТАНА ХУРЕМ- ЗБОРОВИ ОД КОИ МУ СЕ СТЕГНАЛО СРЦЕТЕО НА ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ

Малкумина знаат дека познатата Султана Хурем, сопруга и најголема љубов на султанот Сулејман, е родена како Александра Анастасија Лисовска. Родена е на територијата на денешна Украина и израснала во православно …

Повеќе...

АЛЕКС ПРОТИВ ЏЕЈ ЛО ВО БИТКА ЗА СУПЕРЈАХТИ!

Алекс Родригез и Џенифер Лопез ја прекинаа свршувачката во април оваа година, објаснувајќи во заедничка изјава дека се „подобри како пријатели и сакаат да останат така“. Но, се чини дека …

Повеќе...

БИЗЕРНИ ФЕТИШИ НА НАЈМОЌНАТА КРАЛИЦА НА РУСИЈА!

Приватниот живот на царицата Катерина Велика бил исполнет со бројни љубовници и скандали што ја потресле Русија. Софија Август Фредерик од Анхалт-Зербст (како што ја нарекувале пред да го прифати …

Повеќе...

ДАЛИ СЕ СЕЌАВАТЕ ШТО МИСЛЕШЕ КРАЛИЦАТА ЗА КЕЈТ МИДЛТОН?

Кејт Мидлтон (38) е можеби најпопуларната членка на британското кралско семејство денес – јавноста на Островот ја обожава, никој од семејството не се жали на нејзиното однесување, модната јавност со …

Повеќе...

БЕН АФЛЕК (48) НЕ МОЖЕ ДА ГО ПРЕБОЛИ РАСКИНУВАЊЕТО СО 32 АНА!

По турбулентните животни ситуации и пороци со кои се бореше, Бен Афлек беше многу задоволен од љубовта со Ана де Армас, а публиката се надеваше дека тој конечно ја најде …

Повеќе...

ТАЈНАТА НА УБАВАТА И ПРИРОДНАТА ПОЈАВА НА БИЈОНСЕ: ХОЛИВУДСКИТЕ ШМИНКЕРИ ОТКРИВААТ ЗЛАТНО ПРАВИЛО!

Холивудскиот шминкер Сер Џон, кој се грижи за изгледот на многу славни жени, меѓу кои Бијонсе (39), откри трикови за младешки изглед. Познатиот шминкер смета дека хидратацијата на лицето е …

Повеќе...

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ГО ТУЖИ БРЕД ПИТ ЗА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО

Анџелина Џоли го тужи поранешниот сопруг Бред Пит, овој пат обвинувајќи го за семејно насилство, објави „Сан“. 45-годишната актерка има докази за вознемирување од 57-годишниот актер. Изданието тврди дека таа …

Повеќе...