ФИЛМОВИ КОИ ЌЕ ВЕ ЗАДРЖАТ ДА ОСТАНЕТЕ ДОМА ВО ВРНЕЖЛИВАТА ЕСЕН

„Омразата што ја шириш“ (The Hate U Give)Направен според истоимената новела на Енџи Томас, овој филм ги истражува расите, класите и можностите. Стар е црна девојка која живее во два …

ФИЛМОВИ КОИ ЌЕ ВЕ ЗАДРЖАТ ДА ОСТАНЕТЕ ДОМА ВО ВРНЕЖЛИВАТА ЕСЕН Повеќе...

ЕДЕН ПОГЛЕД ВО ЛЕЈДИ ГАГА БЕШЕ ДОВОЛНО: ЕВЕ ЗОШТО ТАА Е ГЛАВНИОТ ЛИК ВО МОЌНИОТ ФИЛМ ЗА ГУЧИ!

Гламур е зборот што најдобро ја опишува премиерата на филмот за Куќата Гучи. Главната улога и припадна на Лејди Гага, која самата ја изгради улогата, не сакајќи ни да ја запознае Патриша Реџиано (која ја …

ЕДЕН ПОГЛЕД ВО ЛЕЈДИ ГАГА БЕШЕ ДОВОЛНО: ЕВЕ ЗОШТО ТАА Е ГЛАВНИОТ ЛИК ВО МОЌНИОТ ФИЛМ ЗА ГУЧИ! Повеќе...

(ВИДЕО) КОНЕЧНО „КУЌАТА НА ЗМЕЈОТ“ ОБЈАВИ ОФИЦЈАЛЕН ТРИЛЕР

Официјалниот тизер за претстојната серија на Ејч-би-о макс „Куќа на змејот“ (House of The Dragon), претходник на „Игра на тронови“ (Game of Thrones), конечно е тука.

(ВИДЕО) КОНЕЧНО „КУЌАТА НА ЗМЕЈОТ“ ОБЈАВИ ОФИЦЈАЛЕН ТРИЛЕР Повеќе...

ЗАПОЧНУВА ДОЛГО ОЧЕКУВАНАТА СЕРИЈА „ПЕЈАЧКА“

Серијата „Пејачка“ предизвика голем интерес во јавноста од самиот почеток на снимањето, а гледачите ќе имаат можност да ја проследат првата епизода во сабота, 11 септември, на телевизијата Суперѕвезда. Секој …

ЗАПОЧНУВА ДОЛГО ОЧЕКУВАНАТА СЕРИЈА „ПЕЈАЧКА“ Повеќе...

ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ВО СКОПЈЕ ДОБИВА 7Д- КИНО

Зоолошката градина во Скопје добива 7Д кино. Станува збор за нова технологија на проектирање на филмови во 3Д во комбинација со дополнителни ефекти кои го прават визуелното следење комплетно, кои …

ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ВО СКОПЈЕ ДОБИВА 7Д- КИНО Повеќе...

Филмови од 17 европски држави ќе се прикажуваат на „Beach Film Festival“ во Охрид, влезот е бесплатен

Годинава Beach Film Festival го бележи своето 4-то фестивалско издание. Фестивалот на нов европски филм, одомаќинет во градот Охрид од 21 до 25 јули ќе се одржи на нова локација, …

Филмови од 17 европски држави ќе се прикажуваат на „Beach Film Festival“ во Охрид, влезот е бесплатен Повеќе...

ИНСПИРАЦИЈАТА Е ОД КНИГИТЕ: ОВА СЕ ОМИЛЕНИТЕ НАСЛОВИ НА НАЈПОЗНАТИТЕ ФИЛМСКИ РЕЖИСЕРИ!

Треба да креирате приказна, да ја поставите и конечно да реализирате сè на големиот или малиот екран. Идеите можат да дојдат по гледање на разни дела, но и читање на …

ИНСПИРАЦИЈАТА Е ОД КНИГИТЕ: ОВА СЕ ОМИЛЕНИТЕ НАСЛОВИ НА НАЈПОЗНАТИТЕ ФИЛМСКИ РЕЖИСЕРИ! Повеќе...

ФИЛМОВИ ШТО ТРЕБА ДА ГИ ГЛЕДАТЕ СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

Соберете ги пријателите, направете многу розова лимонада, направете пуканки и уживајте во вечера полна со смеа, романса, но и лекција за љубовта! Monster-in-Law Ghost Cruel Intentions

ФИЛМОВИ ШТО ТРЕБА ДА ГИ ГЛЕДАТЕ СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ Повеќе...

ЗНАЕТЕ КОЈ Е ОВА? УБАВАТА АКТЕРКА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА!

Актерката Мила Кунис (37) во Четири добри денови игра нарко зависник кој се обидува да го победи порокот и да се опорави. Во тоа и помага нејзината мајка, во чија …

ЗНАЕТЕ КОЈ Е ОВА? УБАВАТА АКТЕРКА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВА! Повеќе...