КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД ЛУЃЕТО СО „ЗЛИ ОЧИ“?

Луѓето можат да не натоварат со нивната негативна енергија и обично во такви моменти се чувствуваме очајни, со главоболка, нервозни без причина итн. Често ја објаснуваме нашата состојба велејќи дека …

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД ЛУЃЕТО СО „ЗЛИ ОЧИ“? Повеќе...

ЗНАЦИ ДЕКА ПОМЕЃУ ВАС ИМА СИЛНА ХЕМИЈА

„Љубовта и кашлицата не можат да се сокријат“, вели една стара поговорка. Хемијата и чувствата не можат да се сокријат, а искрите што постојат меѓу двајца луѓе често ги забележуваат …

ЗНАЦИ ДЕКА ПОМЕЃУ ВАС ИМА СИЛНА ХЕМИЈА Повеќе...

ВАЖНИ ЛЕКЦИИ ЗА КАРИЕРАТА ШТО ТРЕБА НАВРЕМЕ ДА ГИ НАУЧИТЕ

Сите луѓе прават грешки во нивниот живот. Ако сте паметни, од грешките кои сте ги направиле, ќе научите повеќе и ќе се поштедите од тага и каење. Еве неколку лекции …

ВАЖНИ ЛЕКЦИИ ЗА КАРИЕРАТА ШТО ТРЕБА НАВРЕМЕ ДА ГИ НАУЧИТЕ Повеќе...

ДАЛИ ОВА Е КРАЛОТ НА СИТЕ ЗАЧИНИ?

Овој зачин е одличен извор на витамин Ц и бета каротен, поради што е добар за ублажување на настинки, грип, бронхитис и секоја друга вирусна инфекција. Може да се користи и …

ДАЛИ ОВА Е КРАЛОТ НА СИТЕ ЗАЧИНИ? Повеќе...

СПИЕЊЕТО СО ЧОРАПИ ВО ПОСТУДЕНИТЕ ДЕНОВИ – ДОБРА ИЛИ ЛОША ИДЕА?

За некого претстојните студени денови значат и отворање на сезоната на спиење во чорапи. Има спротивставени мислења – некои сметаат дека овој потег е лош за циркулацијата, додека новото истражување покажува …

СПИЕЊЕТО СО ЧОРАПИ ВО ПОСТУДЕНИТЕ ДЕНОВИ – ДОБРА ИЛИ ЛОША ИДЕА? Повеќе...

ЗОШТО СРКОЈ ТРЕБА ДА ПИЕ ЧАША МЛЕКО ПРЕД СПИЕЊЕ

Еве зошто е добро да пиете млеко пред спиење: 1.Подобар сон Повеќекратни студии на луѓе и животни покажаа дека пиењето млеко пред спиење промовира подобар сон. Млекото содржи триптофан и …

ЗОШТО СРКОЈ ТРЕБА ДА ПИЕ ЧАША МЛЕКО ПРЕД СПИЕЊЕ Повеќе...

НА КОГО БИ МУ ОТСТАПИЛЕ МЕСТОТО ВО АВТОБУС? ШТО КАЖУВА ТОА ЗА ТЕБЕ

pic.twitter.com/MMZrfxOujL — pensador (@sakriosamime) September 16, 2022 Ако сте избрале дете… Тоа значи дека сте фокусирани на својата иднина, а ги немате најубавите спомени од минатото, па затоа не сакате да …

НА КОГО БИ МУ ОТСТАПИЛЕ МЕСТОТО ВО АВТОБУС? ШТО КАЖУВА ТОА ЗА ТЕБЕ Повеќе...

МИСТЕРИЈАТА КОНЕЧНО РЕШЕНА: ЗОШТО НА ЖЕНИТЕ ИМ Е ПОЛАДНО ?

Тие веруваат дека жените еволуирале за да го чувствуваат студот поинтензивно затоа што ги раздвојува половите и ги спречува конфликтите меѓу паровите. Откриле дека истата особина е присутна кај многу …

МИСТЕРИЈАТА КОНЕЧНО РЕШЕНА: ЗОШТО НА ЖЕНИТЕ ИМ Е ПОЛАДНО ? Повеќе...

ПРОМЕНИ КОИ ЌЕ СЕ СЛУЧАТ КОГА ЌЕ НАПОЛНИТЕ 30 ГОДИНИ

Кога ќе наполните 30 години, сигурно имате неколку врски, работни места и многу искуство зад себе. Ова е доба на животот кога многу луѓе веќе знаат што сакаат, одлучуваат да основаат …

ПРОМЕНИ КОИ ЌЕ СЕ СЛУЧАТ КОГА ЌЕ НАПОЛНИТЕ 30 ГОДИНИ Повеќе...