(ВИДЕО) ОВА Е ЖЕНАТА СО НАЈДОЛГАТА КОСА НА СВЕТОТ

Со коса долга 236,22 см, Смита Шривастава од Утар Прадеш, Индија го постави светскиот рекорд за најдолга коса на жив човек. 46-годишната Индијка ја расте косата од својата 14-та година. …

(ВИДЕО) ОВА Е ЖЕНАТА СО НАЈДОЛГАТА КОСА НА СВЕТОТ Повеќе...

(ВИДЕО)105-ГОДИШНА ЖЕНА- СЛЕДБЕНИЦИТЕ НА ТИК ТОК НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА ИМА ТОЛКУ ГОДИНИ И НЕ И ДАВААТ ПОВЕЌЕ ОД 80!

Пејачката Џенифер Харт објави видео на кое го прославува 105-тиот роденден на нејзината баба. Многумина беа изненадени од младешкиот изглед на стогодишната жена. Како што старееме, нашите тела се менуваат …

(ВИДЕО)105-ГОДИШНА ЖЕНА- СЛЕДБЕНИЦИТЕ НА ТИК ТОК НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА ИМА ТОЛКУ ГОДИНИ И НЕ И ДАВААТ ПОВЕЌЕ ОД 80! Повеќе...

(ВИДЕО) ДЕЦАТА ВЕЖБААТ ЧИТАЊЕ И ГИ УСПОКОЈУВААТ БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА

Во Missuri Humane Society, програмата за читање Shelter Buddies ги спојува децата на возраст од 6 до 15 години со „страшни кучиња“ за децата да го надминат стравот кој го …

(ВИДЕО) ДЕЦАТА ВЕЖБААТ ЧИТАЊЕ И ГИ УСПОКОЈУВААТ БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА Повеќе...

ВИДЕОТО КОЕ ГИ ТРОГНА СИТЕ: СЛОНЧЕ СПАСИ ДАВЕНИК

Слоновите се одлични пливачи и поради тоа често сметаат дека нашиот стил на пливање е… прилично патетичен. Не можеме да се измериме со нив, па кога ќе видат човек како …

ВИДЕОТО КОЕ ГИ ТРОГНА СИТЕ: СЛОНЧЕ СПАСИ ДАВЕНИК Повеќе...

„ЗА НАС“ – МУЗИЧКО ПРВЕНЧЕ НА АЊА МИЦЕВСКА

Запознајте ја Ања. Иако има само 13 години, младата Ања многу зрело и професионално го започнува својот музички пат. Нејзиното првенче “За Нас“ ни дава прекрасна урбана приказна за првата …

„ЗА НАС“ – МУЗИЧКО ПРВЕНЧЕ НА АЊА МИЦЕВСКА Повеќе...

(ВИДЕО) СЕ НАСМЕАВТЕ ЛИ ДЕНЕС?

Родителите на 6-месечното девојче решиле да му дозволат да проба авокадо за прв пат, а неговата реакција е навистина уникатна – ококорени очи, вистински хорор 🙂

(ВИДЕО) СЕ НАСМЕАВТЕ ЛИ ДЕНЕС? Повеќе...

(ВИДЕО) ЗАРЕМ НЕ Е ОВА НАЈУБАВОТО ЗАЈДИСОНЦЕ?

Серијата фотографии прикажува исклучително редок состав на облаци облеани во бои на виножитото. Горејќи го небото со сјај на златни, розови и виолетови пламени, ова зајдисонце ќе ве заслепува со …

(ВИДЕО) ЗАРЕМ НЕ Е ОВА НАЈУБАВОТО ЗАЈДИСОНЦЕ? Повеќе...

(ВИДЕО) ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: НАЈСЛАТКИОТ ТАНЦ ШТО ЌЕ ВЕ РАСПОЛОЖИ ДЕНЕС

Имате потреба од расположување? Подготвени! Запознајте ја Меди, која има чувство за ритам уште од мала. Во видеото што го сподели нејзиниот вујко, ќе ја видите малата слатка девојка како …

(ВИДЕО) ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: НАЈСЛАТКИОТ ТАНЦ ШТО ЌЕ ВЕ РАСПОЛОЖИ ДЕНЕС Повеќе...

(ВИДЕО) МОЌТА НА ЉУБОВТА:  НОВОРОДЕНЧЕ ЈА ПРЕГРНУВА МАJКА СИ  СЕКУНДИ ПО РАЃАЊЕТО

Сите останале без зборови по трогателниот момент во породилиште во Бразил. Новороденче ја прегрнало мајка си неколку секунди откако ја видело и не ја пуштило ниту секунда. Девојката која не …

(ВИДЕО) МОЌТА НА ЉУБОВТА:  НОВОРОДЕНЧЕ ЈА ПРЕГРНУВА МАJКА СИ  СЕКУНДИ ПО РАЃАЊЕТО Повеќе...