(ВИДЕО) СОЛЕНИ ДЕЛИКАТЕСИ ГОТОВИ ЗА 15 МИНУТИ!

Овие вкусни солени деликатеси се прават многу лесно и со само неколку состојки. За подготовка ќе ви требаат: лиснато тесто Црни и зелени маслинки Виршли Рендани моркови Рендана шунка Рендано …

(ВИДЕО) СОЛЕНИ ДЕЛИКАТЕСИ ГОТОВИ ЗА 15 МИНУТИ! Повеќе...

ПИТА ОД ТИКВА КОЈА СЕ ТОПИ ВО УСТА И ИМА НЕВЕРОЈАТНИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ

Ова прекрасно и вкусно овошје го има низ целиот свет и има неверојатни здравствени придобивки. Постојат многу видови на тикви, а повеќето имаат еднакви здравствени ефекти. Со консумирањето на тиква …

ПИТА ОД ТИКВА КОЈА СЕ ТОПИ ВО УСТА И ИМА НЕВЕРОЈАТНИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ Повеќе...

УЖИВАЊЕ ШТО НЕ ДЕБЕЛЕЕ – ЈАДЕТЕ БЕЗ ГРИЖА НА СОВЕСТ!

Кога сакате нешто слатко навечер, крушите полни со чоколадо се вистинскиот избор. Во комбинација со лешници, малку сирење, зачинети со цимет и морско оревче, полнетите круши претставуваат совршена хармонија на едноставност, …

УЖИВАЊЕ ШТО НЕ ДЕБЕЛЕЕ – ЈАДЕТЕ БЕЗ ГРИЖА НА СОВЕСТ! Повеќе...

ВЕЧЕРА ПОЛНА СО ПРОТЕИНИ И ВИТАМИНИ

Неопходно е: 4 јајца 200 гр тиквички 100 гр грашок или боранија 2 пиперки 150 гр тврдо сирење (може да биде и зеленчук) Маслиново масло Оригано, сол, биберПодготовка:Садот за печење …

ВЕЧЕРА ПОЛНА СО ПРОТЕИНИ И ВИТАМИНИ Повеќе...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КАКО СЕ ПРАВИ БОЗА?

Бозата е пијалок кој е многу вкусен и многу корисен, се додека се подготвува по традиционален рецепт. Бозата се состои од пченкарно брашно, вода, квасец и шеќер. Ако шеќерот го …

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КАКО СЕ ПРАВИ БОЗА? Повеќе...

МАГИЧЕН ПИЈАЛОК – ЧАЈ ОД ЦРН БИБЕР

Како зачин, биберот не само што дава автентична арома, туку и го чисти респираторниот тракт, а исто така е природен диететски извор на витамини Ц, К и манган. Чајот од …

МАГИЧЕН ПИЈАЛОК – ЧАЈ ОД ЦРН БИБЕР Повеќе...

КАКО ДА НАПРАВИТЕ ВИНО ОД КАНТЕРИОН И ЗА ШТО Е ДОБРО

Кантарионот или кантарионот е нутритивно многу вредно растение и одличен извор на витамин Ц, каротин и разни танини. Содржи и калиум, калциум, магнезиум и железо, како и бакар и цинк. …

КАКО ДА НАПРАВИТЕ ВИНО ОД КАНТЕРИОН И ЗА ШТО Е ДОБРО Повеќе...

РЕЦЕПТ ЗА МОЌНО ЧИСТЕЊЕ НА ОРГАНИЗАМОТ!

Смути од праска Праските помагаат да се намали апетитот и да се забрза метаболизмот. Многу е корисен за здравјето и помага за зајакнување на имунолошкиот систем. Состојки: 250 мл млеко …

РЕЦЕПТ ЗА МОЌНО ЧИСТЕЊЕ НА ОРГАНИЗАМОТ! Повеќе...

ВО ЈОГУРТОТ ДОДАЈТЕ ЕДЕН ЗЕЛЕНЧУК И ЈАЈЦЕ – СТАР РЕЦЕПТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ!

 Еве рецепт со цвекло против вишок килограми што можете да го јадете за ручек и да ослабете без да гладувате: Состојки (за 2 порции): 200 мл јогурт или кисело млеко …

ВО ЈОГУРТОТ ДОДАЈТЕ ЕДЕН ЗЕЛЕНЧУК И ЈАЈЦЕ – СТАР РЕЦЕПТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ! Повеќе...

НАПИТОК ПОЛН СО АНТИОКСИДАНСИ ГО НАМАЛУВА ВОСПАЛЕНИЕТО, ВИРУСИТЕ И БАКТЕРИИТЕ

Состојки: 1 шолја свежа куркума, исчистена и исечкана½ шолја свеж ѓумбир, излупен и исечкан4 чаши вода½ чаша мед¼ чаша свежо исцеден сок од 2-3 лимети Подготовка: Додадете куркума, ѓумбир и …

НАПИТОК ПОЛН СО АНТИОКСИДАНСИ ГО НАМАЛУВА ВОСПАЛЕНИЕТО, ВИРУСИТЕ И БАКТЕРИИТЕ Повеќе...