ВКУСНИ КОЛАЧИ СО ЈАБОЛКА И ЦИМЕТ

Потребни состојки:1 јаболко1 чаша брашно1 чаша овесна каша120 грама путер1/2 чаша шеќер1 јајцe1/2лажичка цимет1 пакетче ванила1/2 лажичка пециво1/4 лажиче сол Подготовка: Во сад измешајте го брашното заедно со прашокот за …

Повеќе...

ТРИК ОД РЕСТОРАН ШТО ЌЕ ГО ПОДОБРИ ВКУСОТ НА СЕКОЕ ЈАДЕЊЕ: НАПРАВЕТЕ КАРАМЕЛИЗИРАН КРОМИД!

Ако сакате да го подобрите вкусот на печено месо, едноставни чорби или тестенини – послужете ги со карамелизиран кромид. Овој вкусен, но често занемарен прилог ќе го подобри вкусот на …

Повеќе...