ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ДЕКЕМВРИ

Овен
Во текот на овој ден ќе најдете одговори на многу важни прашања. Ќе треба да дадете се од себе за да ја дознаете вистината, но ќе вреди да се трудите.

Бик
Ова е ден кој ќе ве обземе со емоции. Изберете го најдоброто од нив за да ви го стопли срцето. Сепак, не преминувајте никакви граници.

Близнаци
На овој ден нема да имате јасност за важни прашања. Затоа, почекајте и видете како ќе се одвиваат работите пред да одлучите за какви било чекори.

Рак
Во текот на овој ден може да наидете на пречка. Не и придавајте премногу значење и лесно ќе ја надминете.

Лав
Ова е ден кога не ја предизвикувате судбината. Колку и да се чувствувате семоќни, запомнете дека постојат околности на кои не можеме да влијаеме.

Девица
Ова е ден кога треба да сфатите каде да застанете и да поставите граници. Во спротивно, некој друг ќе го направи тоа наместо вас.

Вага
Ова е ден за донесување важни и одговорни одлуки. Ќе бидете способни за интензивна интелектуална активност. Вашиот ум нема да ве изневери.Скорпија
Во текот на овој ден ќе можете да го разликувате важното од безначајното. Можете смело да започнете нови случаи. Не плашете се да преземете одговорност.

Стрелец
Денот е погоден за активности поврзани со стекнување имот. Можни се здравствени проблеми, но нема да бидат сериозни.

Јарец
Вашиот убав збор денес некому ќе направи чуда. Неговата реакција ќе биде исклучително дарежлива кон вас. Ти го заслужи тоа!

Водолија
Ова е ден за размислување за другите. Засега треба да ги оставите настрана вашите лични интереси. Ќе дојдете на ред да ги задоволите и нив.

Риби
Во текот на овој ден ќе се случат важни настани кои ќе ја одразуваат вашата иднина. Слушајте ја својата совест и се ќе биде во ред.