ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23-ТИ ОКТОМВРИ

ОВЕН


Работа
Ве очекуваат важни деловни настани. Можете да се надевате на некои нови информации кои ќе ги добиете од претпоставените. Ќе бидете задоволни со она што ќе го слушнете.
Љубов
Влеговте во период во кој врската помеѓу вас и вашата сакана може да напредува. Важно е да си ги покажете своите искрени чувства и очекувања.
Здравје
Може да ве следи вкочанетост во пределот на ‘рбетот. Се препорачува да се консултирате со физијатар.


БИК


Работа
Ви претстојат интересни настани, особено ако соработувате во странство. Периодот е поволен и за судски постапки. Можете да се надевате на среќни околности.
Љубов
Ве очекува можност заедно со партнерот да поминете низ некои нови авантури кои претходно не сте можеле да ги доживеете заедно. Ќе уживате во убавите моменти кои се пред вас.
Здравје
Се чувствуваш добро. Денес не ве очекуваат проблеми на ова поле.


БЛИЗНАЦИ


Работа
Може да очекувате одредени промени на полето на финансиите. Ќе можете да заработите дополнителни пари или да добиете некој бонус на работа. Пред вас е поволен период.
Љубов
Не сте сигурни за партнерот. Во текот на денот ќе се обиде да ви посочи дека грешите. Имате можност да ги израмните недоразбирањата.
Здравје
Можете да очекувате солидна ситуација на ова поле. Сепак, зголемете го внесот на железо.


РАК


Работа
Новите деловни одлуки ги донесувате ладно и не се возбудувате премногу поради промените. Вие сте многу експлицитни во вашите намери и вашите соработници покажуваат почит.
Љубов
Посветени сте на партнерот и очекувате тој да покаже дека ја цени вашата работа. Пред вас е убав ден во кој можете да имате многу романтични настани, како и можност за зближување.
Здравје
Имате многу позитивна енергија во себе. Ви претстои многу поволен ден.


ЛАВ


Работа
Имате многу деловни обврски, па затоа е неопходно да се вооружите со енергија и трпение. Пред вас е период во кој можете да постигнете многу важни работи.
Љубов
Не сте доволно посветени на саканата личност бидејќи сте зафатени со деловни настани. Се надевате дека таа ќе има разбирање за вас и дека нема да ви замери.
Здравје
Кај вас е изразен падот на имунитетот, затоа потрудете се повеќе да се одморите.


ДЕВИЦА


Работа
Можете да очекувате позитивни деловни околности. Држете се до вашите аналитички вештини. Пред вас се важни настани.
Љубов
Ве очекуваат интересни настани со личност која ви се допаѓа веќе долго време. Може да се надевате дека ќе го привлечете нејзиното внимание.
Здравје
Имате доволно енергија за се што е пред вас. Се чувствувате добро во вашата кожа и сте задоволни.

ВАГА


Работа
Можно е во текот на денот да немате поголеми промени на деловниот план. Ова поле ви е стабилно, добро знаете на што сте и каква е ситуацијата.
Љубов
Доколку сте во брак, ќе имате можност да планирате романтично патување со саканата личност. Оние кои се слободни може да очекуваат можност да флертуваат.
Здравје
Внимавајте на исхраната. Важно е да го намалите внесот на масти.


СКОРПИЈА


Работа
Може да очекувате да бидете поуспешни во деловните преговори. Ви претстои многу поволен период во кој можете да ги докажете своите деловни способности.
Љубов
Се обидувате да стапите во контакт со некој што ви се допаѓа, но не сте сигурни кој е вистинскиот начин да го направите тоа. Дефинитивно е најдобро да се биде спонтан и природен и да не се глуми.
Здравје
Ве очекува позитивен ден. Имате многу енергија и вашето тело е силно и здраво.


СТРЕЛЕЦ


Работа
Можеби сте загрижени за вашите финансии, но немате голема причина за тоа. Наскоро ќе ги вратите големите трошоци кои сте ги направиле во претходниот период.
Љубов
Имате стабилност на емотивното поле и добро се чувствувате поради тоа. Среќни сте покрај вашиот партнер, кој ви обезбедува се што ви треба. Нема причина за грижа.
Здравје
Грижете се за тироидната жлезда, би било добро да одите на редовни прегледи.


ЈАРЕЦ


Работа
Во текот на овој ден не очекувате преголеми промени во деловниот план. Можете да очекувате сосема мирна и опуштена ситуација, без никаков стрес.
Љубов
Можно е да барате нови можности на љубовно поле. Пред вас е можност да остварите интересно запознавање со личност од соседниот град.
Здравје
Би сакале повеќе да се одморите. Потребен ви е сон за да се регенерирате.


ВОДОЛИЈА


Работа
Имате некои внатрешни дилеми во однос на деловните одлуки што треба да ги донесете. Консултирајте се со доверлива личност и ќе ги решите сите ваши сомнежи.
Љубов
Можно е за малку да сте се затвориле и на вашата сакана да му пречи тоа. Обидете се да ги испуштите вашите емоции. Покажете му на партнерот дека сè уште се грижите за него.
Здравје
Можно е да имате вишок енергија, па дефинитивно ќе уживате во физичката активност.


РИБА


Работа
Може да очекувате дека ќе имате многу деловни обврски во текот на денот. За вас е многу важно да останете што е можно повеќе посветени и фокусирани.
Љубов

Саканата се потрудила да ве задоволи и да ви го привлече вниманието. Пред вас е убав ден во кој можете да уживате заедно. Доколку сте слободни, ве очекува познаник меѓу пријателите.
Здравје
Можни се грчеви во мускулите, па затоа се препорачува да се зголеми внесот на магнезиум.