ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 НОЕМВРИ

Овен
Овој понеделник е добро да се биде покатегоричен. Не подлегнувајте на деструктивните ефекти на сомнежот и недостатокот на храброст.

Бик
Денот не е погоден за започнување нов бизнис. Вратете се на сè што не сте завршиле. Не може повеќе да чека.

Близнаци
Денот ќе биде тест за вашите нерви. Бидете подготвени да се борите за себе и да ги избркате негативните емоции.

Рак
Ова е ден кога ќе можете да постигнете долгогодишна цел чие време е дојдено. Подгответе се за ненадејно патување.

Лав
Овој понеделник не штедете напор. Сè што правите денес може да послужи како цврста основа за перспективна иднина.

Девица
Овој понеделник не брзајте да дејствувате. Прво, добро погледнете ја ситуацијата од сите страни и анализирајте ја темелно.

Вага
Ова е ден кога можете да научите многу. Ако сте доволно внимателни, се што се случува може да биде во ваша корист.

Скорпија
Овој понеделник лесно можете да ги насочите околностите да работат за вас. Запомнете ги луѓето кои помогнаа да се случи ова.Стрелец
Овој понеделник ќе бидете среќниците од Зодијакот. Нема да ви биде тешко да го постигнете планираното со леснотија.

Јарец
Ви претстои средба со важна личност. Можеби на почетокот не изгледа така, но почекајте да помине време.

Овен
Оваа недела е поволна за одлучни постапки и директни изјави. Ќе имате можност да го подобрите односот со колегата.

Водолија
Овој понеделник нема да ве изненади во добро расположение. Прифатете ги работите такви какви што се и не драматизирајте непотребно.

Риби
Овој понеделник ќе ви даде одлична можност да се изразите. Со многу малку труд сега можете да го достигнете врвот за кој долго време сонувавте.