ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 27 НОЕМВРИ

Овен

Ќе сакате многу работи оваа сабота. Добро е да бидете свесни кои од нив ќе ви бидат корисни, а кои ќе ви наштетат.

Бик

Во текот на овој ден ќе треба да го вклучите режимот за брзо дејство. Ќе треба брзо да донесувате одлуки за важни прашања.

Близнаци

Оваа сабота не дозволувајте некој да ви го наруши мирот. Денот е наменет за одмор и ништо повеќе.

Рак

Оваа сабота бидете благодарни за она што го имате. Понекогаш не забораваме колку вредни работи и врски имаме.

Лав

Ве очекува крајно контроверзен ден. Нејзиниот почеток може да биде еден, но може да заврши на сосема поинаков начин. Бидете подготвени за промени.

Девица

Во текот на овој ден, вашите најблиски може да направат непријатни тврдења. Најдобро е да бидете внимателни и да не започнувате ништо ново.

Вага

Бидете подготвени некој да инсистира на непријатни објаснувања од ваша страна. Можни се манифестации на љубомора и завист.

Скорпија

Ова е ден за забава. Не двоумете се да се откажете од сите домашни работи и да се препуштите на задоволствата.

Стрелец

Во текот на овој ден, пријатни изненадувања ќе врнат едно по друго. Ќе ви треба многу сила за да уживате во нив. Спијте добро.

Јарец

Ова е ден кога ќе доживеете големи флуктуации. Ако ви е тешко да донесете одлука – едноставно не правете го тоа. Одложи за друг ден.

Водолија

Ова е ден кога ќе можете да преговарате со најголемиот ривал. Нека вашиот шарм освојува нови територии.

Риби

Ова е ден кога ќе ви биде тешко да поднесете нечие присуство. Ако е можно, поминете го денот сами и со вашата омилена активност.