ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 30 НОЕМВРИ

Овен

Во текот на овој ден бидете внимателни, бидејќи може да доведете некого во заблуда без да сакате. Погрижете се другата страна точно да знае што мислите.

Бик

Не мора на кој било начин да го објаснувате вашето однесување овој вторник. Не плашете се многу, ништо лошо не сте помислиле.

Близнаци

Ова е ден кога ќе треба да размислувате многу брзо. Од вашата реакција ќе зависи како ќе се справите со сложена ситуација и дали тоа ќе ви оди во прилог.

Рак

Која и да е вашата цел денес, таа не е наменета да се случи токму сега. Не дозволувајте тој очај – а утре е ден, а можеби – многу подобар.

Лав

На овој ден не преземајте одговорност за туѓа грешка. Потрудете се да разјасните точно како стојат работите.

Девица

Успехот на вашите постапки денес ќе зависи само од нивната промисленост и навременост. Ниту едно изненадување не треба да ви го одвлекува вниманието од однапред нацртаниот план.

Вага

Во текот на овој ден чувајте ја својата сила и не трошете ја во празни разговори. Бидете внимателни со зборовите – не дозволувајте да станат оружје.

Скорпија

Ова е ден за размислување за вашите најблиски. Подарете им го вниманието и нежноста што им се потребни и заслужуваат.

Стрелец

Денешниот ден ќе ви овозможи одлични можности за инвестирање. Ако сте сигурни во луѓето со кои работите – дејствувајте смело!

Јарец

Денот нема да биде лесен, но тоа не значи дека треба да се откажете. Бидете наметливи и сигурни во целта што ја следите.

Водолија

Денес нема да забележите како среќата ќе ви се прикраде и ќе ви помогне во вистинскиот момент. Ве очекуваат важни разговори во кои најдобро е да не навлегувате.

Риби

Овој вторник надежта ќе ви биде поблиску. Не ја оставајте во сомнеж, туку дозволете и да ви прави долго друштво.