ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ВИКЕНД ЗА 1-2 МАЈ

Овен

Врзаните Овни ќе имаат можност да разговараат за важни прашања што би можеле да го одредат правецот на нивната врска. Можно е да сфатат дека нивниот партнер ги споделува нивните животни вредности и дека тоа ќе ги инспирира да организирате нешто заедно.

Бик

Треба да откриете повеќе црти од себе. Се чувствувате уморни од тоа што секогаш криете нешто. Ова може да ви помогне во љубовниот живот.

Близнаци

Љубовниот живот на Близнаците ќе биде повеќе од хармоничен. Е бидете мотивирани да постигнете разбирање за сите мали недоразбирања и секојдневниот живот, што значи дека ќе постигнете компромиси.

Рак

Љубовта на врзаните Ракови ќе продолжи да се продлабочува. Ќе разговарате за вашата визија за иднината, можете дури и да го промените правецот на движење.

Лав

За време на овие два дена, хармонијата и удобноста во домот ќе бидат вратени, што е исклучително важно за вас. Не заборавајте да му заблагодарите на вашиот партнер, кој ќе биде миротворец во вашата врска.

Девица

Вашите емоции ќе бидат силни и збунувачки, што пак ќе ве натера да ризикувате. Можни се пресврти, затоа не брзајте да разговарате или да носите одлуки.

ВагаАко се чувствувате несигурни во врска со финансиите, вашиот партнер ќе ви помогне со совети, а можеби и ќе направи да се чувствувате поважни. Не заборавајте да се дистанцирате од проблемите и да се препуштите на поголема блискост .

Скорпија

Ве чекаат добри денови, што ќе биде од корист за вашата врска. Покрај целата празнична еуфорија, ќе можете да водите и неколку важни разговори што ги одложувате долго време.

Стрелец

Можно е да се чувствувате разочарани од вашиот партнер за кое било прашање. Размислете дали навистина направил нешто погрешно или сте имале премногу големи очекувања.

Јарец

Ќе побарате поддршка од ваш близок пријател. Не верувајте слепо во сите совети што ги добивате.

Водолија

Може да изгубите вистинска проценка за состојбата во вашата врска. Запомнете на што се гради вистинската љубов.

Риби

За време на викендот ќе бидете во период во кој гледате емотивно и духовно со вашиот партнер. Уживајте во сè што викендот нуди.