ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ВИКЕНД ЗА 19-20 ЈУНИ

Овен

Тематски теми нема да ве засегаат вас и вашиот партнер. Разговорите што ќе ги имате ќе бидат длабински, интересни, важни за вас. Брзо ќе постигнете компромиси, благодарение на душевниот мир што произлегува од вашата врска.

Бик

За Биковите, кои сонуваат за поголема удобност и спокојство во домот, за време на викендот постои вистинска шанса да ги исполните вашите желби. Друга опција е да живеете под еден покрив со вашата сакана, заедно да инвестирате или да реновирате. Сè ќе се случи со леснотија.

Близнаци

Романтиката ќе биде движечката сила викендов. Вашите емоции може да бидат многу силни. Желбата за секс и блискост ќе бидат причина за секоја ваша одлука.

Рак

Една од најдобрите работи во врската е кога ќе сфатите дека можете да сметате на вашата сакана за сè. Ќе откриете многу нови позитивни особини кај вашиот партнер, а вашата доверба ќе се зголеми.

Лав

Ќе бидете поразумни и приземјени во однос на одговорностите кон партнерот и љубовта. Брзо ќе сфатите дека вашиот партнер ги заслужува сите жртви што сака да ги направи во врската.

Девица

Бидете искрени со себе за чувствата што ги доживувате. Ако сепак сте премногу претпазливи во новата Љубовна врска, време е или да одговорите со емоции на другата страна или да ја прекинете врската.

ВагаЉубовна конфузија ги чека претставниците на хороскопскиот знак Вага. Можеби се чувствувате колебливо за вашиот партнер или може да се појави нов додворувач на предната страна. Не донесувајте одлуки за иднината на вашата врска за време на викендот.

Скорпија

Кога станува збор за романса, Скорпиите дефинитивно имаат среќа. Сè што треба да направите е да верувате во моќта на љубовта што ја имате. Тоа е нешто многу вредно и нема причина да се грижите за покажување на вашите чувства.

Стрелец

Комуникацијата помеѓу вас и вашиот партнер ќе биде многу тешка. Колку повеќе се обидувате да го задржите за себе со зборови, ветувања или ултиматуми, толку повеќе ќе бидете разочарани.

Јарец

Ако очекувате вашата сакана да погоди кои се вашите мисли и желби – не сте во право! Наместо тоа, погледнете го и споделете што ќе ви затрепери срцето. Споделувањето ќе ја зајакне вашата врска.

Водолија

Добра идеја е да поминувате повеќе време надвор со пријатели или роднини, но споделувајте што е можно помалку за вашиот личен живот. Поставете ограничувања за тоа кој до кој степен може да ве советува и не дозволувајте никому да се меша во вашата љубовна врска.

Риби

Се чини дека имате одредена визија за начинот на кој сакате да се развива вашата врска. Бидете внимателни, смирени и споделувајте без непотребна драма, а потоа проверете дали можете да направите компромис.