ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ВИКЕНД ЗА 2-3 ЈАНУАРИ

Овен

Вашата желба за полемика и драма ќе надвладее. Можеби сакате да надвладеете, но запомнете дека понекогаш хармонијата е поважна од победата. Бидете внимателни со вашите зборови и постапки.

Бик

Последното нешто што ќе сакате да разговарате со сопругата е вашата финансиска состојба. Ако има нешто што сакате да споделите, сторете го тоа. Особено ако чувствувате дека ви тежи и го отежнува наоѓањето мир.

Близнаци

Ќе има нестабилност во љубовниот живот на Близнаците за време на првиот викенд од Новата година. Нема место за паника, бидејќи повеќето од промените што се прават на предната страна се на подобро.

Рак

Овој викенд ќе мора да вложите многу напор вашата врска да тече онака како што сакате. Вие се стремите кон чесно партнерство и комуникација, но прво ќе мора да започнете да ги градите овие мостови.

Лав

Лавовите ќе имаат многу мирен и хармоничен викенд. Ќе ви биде тешко да направите компромис, но ќе имате тајни резерви на трпеливост што ќе ви надоместат.

Девица

Разбирањето со брачниот другар ќе биде ставено на тест. Избегнувајте ги сите теми што би создале конфликти меѓу вас, без разлика колку сакате да „копате“.

ВагаБурен викенд со интересни пресврти ја чека Вагата. Ќе има динамика, вашата врска ќе се продлабочува. Исто така, нема да недостасуваат социјални контакти, така што накратко – воопшто нема да ви биде досадно.

Скорпија

Деликатно прашање што излегува на површина може да доведе до силно чувство на фрустрација. Можеби станува збор за дете или желба за нов дом. Што и да е, добро размислете за своите постапки и бидете внимателни со моќта на зборовите.

Стрелец

Оние од вас кои немаат сериозна врска имаат шанса да запознаат некој посебен, се додека покажат интерес и не се однесуваат арогантно. Бидете отворени за нови можности.

Јарец

Може да има неочекуван пресврт во вашите планови, особено ако тие беа поврзани со патувања. За среќа, со вашиот партнер ќе можете да се справите со ситуацијата.

Водолија

Водолијата исто така може да падне во хаосот на емоции. Комуникацијата е клучна. Размислете за вашите приоритети и не го одложувајте разговорот со вашиот партнер.

Риби

Може да биде доста тешко да се согласите за заедничките пари што ги имате со партнерот. Бидете трпеливи едни со други ако не дојдете до решение што ве задоволува и двајцата.