МАЖИТЕ ОД ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ НАЈПРИВЛЕЧНИ ЗА ЖЕНИТЕ

Секој хороскопски знак има одреден шарм, но има и такви кои можат да привлечат спротивен пол без никаков напор. Тоа е така затоа што мажите со одредени хороскопски знаци се многу шармантни за жените од сите други припадници на посилниот пол. Сепак, ова не значи дека односот помеѓу две лица нужно ќе трае долго и среќно – зависи и од нивните карактери. Дознајте кои се овие хороскопски знаци:

Близнаци

Енергичен, забавен, активен и паметен. Претставниците на хороскопскиот знак Близнаци секогаш можат да расположат дама. Со нив можете да разговарате за сите видови теми, дури и за лични – тие можат да ги чуваат тајните на другите луѓе. Најчесто затоа што многу брзо ги забораваат. Друг важен квалитет е тоа што тие можат да дадат важен совет.
Проблемот е во тоа што е крајно тешко да се натера Близнаците да ве гледаат не само како пријател. Претставниците на овој хороскопски знак не сакаат одговорност и сериозни врски. Тие претпочитаат да се забавуваат многу повеќе отколку да прават заеднички планови затоа што веќе имаат доволно свои проблеми и одговорности. Покрај тоа, тие се склони кон, така да се каже, „уметничко нарушување на реалноста“. Ако треба да го кажеме тоа на разбирлив јазик – тие лажат и сочинуваат многу. Според астролозите, дамите кои припаѓаат на хороскопските знаци Јарец, Скорпија и Рак нема да се чувствуваат добро со Близнаците.

ЛавЛавовите учат да ги импресионираат другите во текот на нивниот живот. И тие достигнуваат неверојатни височини во ова. Барем нема дама која Лавот не може да ја освои, само треба да праша. Доверба, решителност, провокативно машко однесување, измазнети од беспрекорното чувство за стил, достапноста на парите и врските, подготвеноста навистина да влезете во сериозна врска – сето ова не може да го избегне вниманието на дамите кои бараат сериозен партнер. Проблемот е во тоа што Лавовите не се менуваат дури и по свадбата. Тие ќе доминираат, забрануваат, ограничуваат и ќе го менуваат животот на својата сопруга, како што сметаат дека им одговара. Затоа Бикот, Скорпиите, Рибите и Девицата мора да се држат настрана од Лавовите. Тие едноставно не се создадени едни за други.

Вага

Вистински господа. Тие знаат што и кога да разговараат. Тие се во состојба да го освојат срцето на секоја дама. Вага – истите витези за кои сонуваат жените. И само со текот на времето, станува јасно дека витезот не е без недостатоци. Тој е галантен, љубезен и мил кон сите дами, не смета дека е потребно да остане верен на само една. Вагите брзо добиваат доверба, им кажуваат на жените тоа што сакаат да го слушнат, а кога ќе го добијат своето, веднаш исчезнуваат. Најтешко е да се заедно со дамите со хороскопски знаци Рак, Риби и Девица.