НА КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ИМ ТРЕБА НАЈМНОГУ СЕКС?

Без разлика дали се работи за секс или љубов, компатибилноста помеѓу различните хороскопски знаци може да биде клучна кога станува збор за врските. Покрај вродениот темперамент и околности, зодијакот влијае и на желбата за телесни задоволства. За Скорпијата се вели дека е крал на сексот, додека кај другите знаци задоволството доаѓа откако ќе се задоволат емоционалните желби.

Стрелец

Стрелецот е флертувач, сака задевања, а бидејќи неговиот знак е оган, она што го мотивира е разновидноста. На претставниците на овој знак не им пречат лежерните игри под покривката, како и сексот за една ноќ, бидејќи не се поврзуваат со сериозна посветеност – нешто од што Стрелците имаат мала фобија.

Скорпија

Многу е напишано за пословичната сексуална желба на Скорпиите. Нивната потреба за авантура и интимност често ги турка во оваа насока. Меѓутоа, кога станува збор за сексот, тие одат на квалитетот пред квантитетот. Тие ја покажуваат својата дива страна само на неколку избрани.

Рак

За Раковите, сексот е за емотивни врски. Тие влегуваат во врска само кога се вистински заљубени. Колку е посилна нивната комуникација со саканиот, толку повеќе расте желбата за секс. Интересот за телесните задоволства се буди дури откако тие веќе ќе се откријат духовно пред партнерот.

ЛавЛавовите се познати по својата лојалност, особено кога станува збор за комуникација на сексуалната арена. Тие се подготвени да дадат и да бидат дадени. Шармантни и ненаситни, тие секогаш ги освојуваат симпатизерите и љубовниците благодарение на нивниот магнетизам.

Вага

Понекогаш може да изгледа како Вагата да не е многу за секс. Но, ова не е така. Тие имаат тенденција да даваат приоритет на различен тип на врска – како што е пријателството. За нив сексот станува важен само кога со него можат да покажат љубов и посветеност на врската. Лежерните милувања не се за нив, па затоа сензуалниот секс им е од витално значење.

Водолија

Повеќе од било што на светот, Водолиите ја ценат својата слобода. Затоа имаат тенденција да одбијат дури и предлог за секс ако е поврзан со некаква врска. Што се однесува до ласкачите, тие се однесуваат како „да се некаде во облаци“, а понекогаш е тешко да се процени што точно посакуваат.