НА КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ МОЖЕ ДА ИМ ГИ ДОВЕРИТЕ ТАЈНИТЕ, А НА КОИ НЕ

Откријте кому може да му ги кажете вашите тајни и со кого треба да бидете будни.

Овен

Ако му ја доверивте тајната на Овен, обидете се да не го вознемирувате многу во иднина, бидејќи за возврат може да дејствува импулсивно и да ги открие сите ваши тајни. Ова, се разбира, нема да го направи намерно, туку само поради неговата навика да дејствува пред да размисли.

Бик

Бикот е стабилен, но можете да му верувате со вашите тајни само кога сте сигурни дека тој се согласува со се што ќе му кажете. Во сите други случаи, обидете се да ги задржите важните работи за себе.

Близнаци

Овој знак е олицетворение на зборливост, затоа обидете се да ги чувате вашите тајни од него колку што е можно повеќе. Близнаците ја кажуваат „најновата вест“ сосема случајно, дури и не сфаќајќи дека можат да повредат некого.

Рак

Раковите се толерантни луѓе кои знаат да чуваат тајни. Но, ако не сакате да ги натерате да се чувствуваат лошо, обидете се да не им кажувате некои особено тажни работи. Во принцип, секогаш можете да сметате на Рак, бидејќи ако ви се допаѓа, тој никогаш нема да открие што сте му кажале.

Лав

Не им верувајте на претставниците на овој хороскопски знак и не споделувајте тајни што можат да ги доведат во искушение да се пофалат со оваа информација или да им докажат нешто на другите луѓе.

Девица

Девицата ќе чува веродостојни информации се додека продолжите да комуницирате со неа. Но, ако ја прекинете врската, таа ќе почне да се сеќава на се што ќе кажавте. И нема да ја затвори устата додека не ги сподели со целиот свет сите работи што ги знае за тебе.

ВагаТие се одлични пријатели, но колку и да се шармантни, најдобро е да ја затворите устата пред нив. Со задоволство споделуваат смешни приказни за нивните пријатели и, се разбира, го прават тоа со најдобра намера.

Скорпија

Тој ја разбира важноста да се чуваат тајни, бидејќи тој самиот ги има во огромни количини. Скорпијата знае дека кога информацијата станува јавна, ја губи својата важност и привлечност. Затоа, не двоумете се да му верувате на претставникот на овој знак се, бидејќи тој никогаш нема да ги открие вашите тајни.

Стрелец

Може да се потпрете на овој знак, бидејќи тој не сака озборувања и зборува умерено. Знае кога да ја затвори устата, за да може да чува тајни.

Јарец

Јарците се вистински владетели на сенките, поседуваат неверојатен увид што им овозможува да научат дури и некои од најголемите тајни. Јарецот знае како да ја искористи тајната, па за возврат на неговата тишина ќе мора да направиш нешто во негов интерес.

Водолија

Ако сакате Водолијата да чува нешто во тајност, мора да му кажете нешто многу необично. Во сите други случаи, тој само ќе се смее на вашата потреба да ги чувате обичните работи во тајност. На првата средба со пријателите, тој ќе ви каже се што сте му довериле, откривајќи ја вашата приказна со еден куп духовити забелешки.

Риби

Честопати едноставно ги забораваат тајните што им се доверени, но ако се сетат на тајните информации што им биле соопштени, тие ги чуваат засекогаш.