НЕДЕЛЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 18-22 СЕПТЕМВРИ 2023 ГОДИНА

Последните сончеви недели минуваат навистина проклето брзо! Добрата вест е што со себе ја носат смиреноста на есента што доаѓа, а на некои знаци тоа навистина им е потребно, особено во љубовта.

Овен

Се чини дека од самиот почеток, новата недела дава дефинитивно барање, носејќи ве на љубовниот бран. Вашето либидо е со космички размери, па страста ќе биде во вашиот дом оваа недела.

Бик

Некои од претставниците на хороскопот мора да бидат свесни дека љубовта лесно може да се претвори во вистинска катастрофа доколку не се направат компромиси. Не очекувајте премногу од партнерот, време е да се потрудите за вашата љубов.

Близнаци

Можеби е време за некои нови есенски голови! Не е лошо да го промените светогледот и да му „стапите во чевлите“ на партнерот. Само така ќе објасните некои постапки кои ве нервираат.

Рак

Вашето љубовно расположение дефинитивно го нема. Повеќе сакате да затворате очи пред работите кои ве нервираат и да не влегувате во отворени конфликти. Доста мудра одлука.

Лав

Можеби малку скептицизам никогаш нема да пропадне, но не претерувајте. Љубовта не треба да биде слепа, но секако не и треба лупа за да се набљудува секој мал проблем.

Девица

Ѕвездите ви нудат прекрасни можности за романса сè додека ја пуштате вашата фантазија. Вашата недела може да биде неверојатна ако ги оставите негативните емоции и сомнежи зад себе.Вага

Се чувствувате наполнети и полни со енергија. Копнеете по нов почеток, но не знаете точно што. Можеби размислете за мали промени во внатрешноста додека одлучувате каде да ја фокусирате вашата енергија.

Скорпија

Се чувствувате како да сте го нашле The One. Во оваа фаза, чувајте ги емоциите и мислите за себе, барем додека не бидете целосно сигурни во вашето „откритие“.

Стрелец

Се чини дека крајот на летната сезона е исцрпувачки за вас. Потребни ви се повеќе мир и хармонија, а друштвото на партнерот е повеќе од пожелно.

Јарец

Врзаните претставници на зодијакот ќе уживаат во великодушноста и вниманието на својот партнер. Можно е да добиете подарок изненадување кој ќе ве воодушеви со својата вредност.

Водолија

Вашите мисли ќе бидат исполнети со сентиментални мисли и романтични идеи кои ќе сакате да ги споделите со партнерот, но за жал ќе останете неразбрани.

Риби

Можно е вашиот партнер да има потреба од вашата поддршка, затоа не заборавајте да бидете тука за него, дури и ако неговите грижи ви изгледаат неосновани.