ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ГЛАВОБОЛКИТЕ БЕЗ ЛЕКОВИ!


Состојки:

2 лажички жалфија
1 лажичка кантарион
1 лажичка лаванда
1 лажичка камилица (по желба)
Подготовка:Измешајте ги првите три наведени билки, а по желба можете да додадете и камилица ако ви се допаѓа вкусот, а може да придонесе и за мирисот на напитокот. Земете една лажица од смесата и истурете ја во чаша, а потоа прелијте ја со врела вода. Оставете го да отстои околу 30 до 60 секунди, а потоа процедете го чајот и пијте. Ако имате главоболка, можете да пиете 1/4 чаша на секои половина час додека главоболката не се смири. Напитокот можете да го пиете топол или ладен.