ТАРОТ КАРТИ ЗА АВГУСТ ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК

Месецот август доаѓа со енергијата на Лавот и динамиката на настаните. Промените се на пат, повеќето позитивни. Можни се некои одложувања на нашите намери, но на овој начин ќе можеме да ги разјасниме нашите идеи. Што откриваат тарот картите за вашиот хороскопски знак?

Овен

Во новиот месец август, Овенот ќе го напушти старото и ќе се насочи кон новото. Одлично време за разделба со старата облека, работи, навики, завршената љубов и сѐ што е непотребно од вашето минато. Потребна ви е чиста основа. Само тогаш ќе можете да создадете значајни, возбудливи и трајни темели за себе, особено кога станува збор за љубовта и вашите меѓучовечки односи. Август доаѓа да ве подготви за нови и подобри патишта.

Бик

Некои од вашите планови можеби нема да се остварат, колку и да се трудите. Конфликтни ситуации, тешкотии се можни и сето ова може да го исцрпи вашето ниво на енергија. Дури и пред да се чувствувате уморно, проверете дали сте доволно опуштени. Не брзајте со одлуките, постапувајте методично за да избегнете грешки. Успехот нема да доцни, само треба малку трпеливост.

Близнаци

Тарот картите за август откриваат дека оние што се родени под знакот на Близнаци ќе имаат среќа, но мора да бидат подготвени да тргнат со протокот. Понекогаш ова значи дека ќе пропуштите можности или цели за кои мислевте дека ги сакате, но на крајот ќе бидете пренасочени кон нешто подобро за вас. Верувајте дека ве чека најдоброто, верувајте повеќе во себе и не брзајте. Движете се според настаните и забавувајте се.

Рак

Во последниот летен месец, Раковите ќе бидат полни со ентузијазам и страст за учење нови работи, за надградување на вештините. Ќе ве следат добри можности и интересни вести. Бидете внимателни со негативните емоции и непромислените постапки. Не брзајте. Уживајте во добрите моменти и искуства. Периодот е погоден за планирање и поставување нови цели, подобрување на финансиите. Добијте доволно релаксација и здрава исхрана.

Лав

За Лавовите, тарот картите покажуваат дека ги очекува интересен и емотивен август. Меѓутоа, освен јули, август е исто така донекаде во нивна сопственост. Силна огнена енергија што ќе ви помогне да го покажете најдоброто од себе. Ќе се зголеми вашата желба да бидете послободни, понезависни, но и вашата креативност. Подготвени сте да бидете лидер, а рефлекторите повторно ќе ве осветлат за да можат сите да ве видат!

Девица

Тарот картите откриваат дека во август е добро да се забави и да не се обидува по секоја цена да се „влечат конците“, како што сте навикнале. Овој месец организирајте одмор, третмани за убавина, шопинг, хоби, спорт, здрава исхрана, нова книга, курс за обука. Разгалете се, намалете ја напнатоста, препуштете се на романса и флерт и забавувајте се.

ВагаКопнеете за нови можности, позитивни промени и едвај чекате да ви се случат што е можно поскоро. Картите со тарот покажуваат дека во оваа фаза, можеби нема да ви се случи такво нешто. Ова не значи дека месецот ќе биде лош за вас, напротив. Наместо да се обидувате да останете пред настаните, бидете трпеливи и запомнете дека она што е ваше секогаш ќе ве најде. Забавувајте се, патувајте, сонувајте и бидете упорни во напорите да ги остварите вашите соништа.

Скорпија

Напорната работа навистина се исплати, Скорпии! Јули беше полн со интензивни внатрешни битки, тешки искушенија и неволји. Сепак, вашите тарот карти покажуваат дека тешкото донесување одлуки е завршено, или барем во оваа фаза. Конечно можете да уживате во добрите моменти. Август не е време да ги затворите вратите, бидејќи на љубовен план имате многу можности. Забавувајте се, опуштете се и уживајте во енергијата на новиот месец.

Стрелец

Тарот картите покажуваат дека нешто сѐ уште не е целосно готово. Сепак, ќе се оддалечите од ситуации, луѓе, навики, места, предмети и сл. Кои повеќе не ви носат ништо позитивно, напредок. Ова не значи бегање од тешки ситуации, туку наоѓање решение, финализирање и на тој начин отстранување од вашиот живот. Отворете се за новото, планирајте, бидете храбри и дозволете си да бидете среќни и задоволни со животот. Доброто ве чека!

Јарец

Во август, Јарците ќе се чувствуваат најдобро во свое друштво. Ова не значи дека нема да им недостасува забава. Сепак, вашето внимание ќе биде насочено кон вашите цели, она што сте го постигнале досега, она што сакате да го промените. Ќе се препуштите себеси повеќе, ќе се грижите за вашиот ум и тело. Во однос на љубовта, нема да ви недостасуваат добри емоции. Ве очекува интересен месец.

Водолија

Можеби во последно време сте имале потешкотии, неочекувани промени, пречки на вашиот пат. За среќа, тарот картичките покажуваат дека овој непријатен период е при крај. Само запомнете дека на работите им треба време да се решат, затоа бидете трпеливи, гледајте го животот позитивно и одете заедно со протокот. Август е вашето време, овозможувајќи ви да го преиспитате вашето искуство и конечно да се збогувате со она што не ви треба.

Риби

Доброто доаѓа кај вас, и вие го заслужувате тоа, Риби! Некои од вашите најлуди соништа и очекувања се пред да се остварат. Запомнете дека го имате она што ви треба. Верувајте во себе, продолжете да работите напорно, но не заборавајте да се одморите доволно. Новиот месец ќе ве изненади со добри љубовни емоции доколку немате партнер. Оние од вас кои се во врска ќе уживаат во прекрасни моменти со саканата личност.