(ВИДЕО)105-ГОДИШНА ЖЕНА- СЛЕДБЕНИЦИТЕ НА ТИК ТОК НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА ИМА ТОЛКУ ГОДИНИ И НЕ И ДАВААТ ПОВЕЌЕ ОД 80!

Пејачката Џенифер Харт објави видео на кое го прославува 105-тиот роденден на нејзината баба. Многумина беа изненадени од младешкиот изглед на стогодишната жена.

Како што старееме, нашите тела се менуваат на безброј начини, а истото се менува и нашето лице. Со текот на годините забележуваме дека нашата кожа почнува да попушта, станува помалку мазна и се појавуваат брчки.На некои им беше тешко да поверуваат дека бабата на Џенифер Харт, Била, всушност има 105 години.

@jenniferhart Replying to @Courtney Cuff &lt3 ♬ original sound – Jennifer Hart ♥️