14 СИГУРНИ ЗНАЦИ ДЕКА ТОЈ ВЕ САКА

Дали некогаш сте се запрашале: “Дали тој има сериозни намери за мене?” Лесно е да развиете чувства за човекот со кој излегувате, а потоа да се запрашате дали е на иста бранова должина како вас.

Иако мажите не можат да го кажат тоа директно, тие прават многу работи што жените ги прават кога ќе започнат да те перципираат како личност што траат трајно во нивните животи.

Ќе дознаете дека тој сака сериозна врска во начинот на кој се однесува кон вас, колку време поминува со вас, колку се во длабочина вашите разговори и дали е подготвен да ве запознае со своето семејство / пријатели. Но, понекогаш знаците дека тој те сака не се толку очигледни. Еве 14 од нив.

 1. Тој го почитува вашето мислење и редовно го сака

Тој ве слуша и покажува дека ве почитува. Запомнете што зборувате и земете ги предвид вашите совети.

 1. Тој е искрен

Маж кој има сериозни намери кон вас, ќе се обиде да донесе сè на маса за да не ги меша работите. Транспарентноста влева доверба во врската.

 1. Тој ќе ја остави својата бивша во минатото

Ако види иднина со вас, тој ќе ги прекине сите врски со неговите поранешни девојки. Ќе се фокусира само на вас и нема да дозволи други жени да се појавуваат и да уништат сè.

 1. Го возбудувате дури и кога не сте заедно

Ако неговите пријатели ви кажат дека тој не може да престане да зборува за вас, тоа е добар знак дека почнува да чувствува сериозни чувства кон вас.

 1. Тој сака да ве запознае на подлабоко ниво

Тој не ги игнорира малите детали што ги спомнувате и всушност ве слуша кога зборувате за вашето детство, целите и кариерата. Ако споменете дека имате сериозен проект за работа, тогаш ќе ве прашам како помина.

 1. Тој прави планови со вас и се држи до нив

Тој сака да помине време со вас и ги исполнува своите ветувања. Тој нема да ти се јави во 23 часот за да излезеш. Тој гледа дека имате заедничка иднина, па затоа не се мачи да прави планови со вас. 1. Тој бара начини да ве вклучи во неговите хобија

Тој е навистина среќен кога ги прави своите омилени работи со својот партнер. Ако е заинтересиран за танцување, тенис или планинарење, тој се обидува да ве вклучи на некој начин.

 1. Тој е подготвен да се посвети

Тој е во таква фаза од животот кога бракот и семејството не го плашат. Тој е подготвен за овој чекор со вистинската личност.

 1. Го познавате неговото семејство и блиски пријатели

Тој не се мачи да ве запознае со неговото семејство и пријателите. Тој сака да ви покаже и не се плаши од реакциите на луѓето кон вас. Ова е сигурен знак дека тој е подготвен за сериозна врска.

 1. Тој не ве притиска за секс

Иако тој беше сериозен играч во минатото, не ви пречи да дејствувате бавно. Не чувствувате притисок да скокате во кревет со него затоа што тој ја цени вашата компанија исто колку и потенцијалниот сексуален контакт.

 1. Тој е точен и не заборава да се извини ако доцни

Нема да ве остави виси и да го чекате. Доколку се случи да доцни, тој ќе се потруди да ве извести и да најде соодветен начин за да ви се одмазди.

 1. Тој расчисти простор за вашите работи во неговиот дом

Не мора да се грижите дека нема каде да ја ставите четката за заби. Ако тој исчисти место за вашата облека во неговата гардероба, ова е сигурен знак дека тој ве сака во неговиот живот.

 1. Тој е заинтересиран за вашата среќа

Ако ви треба нешто, тоа е секогаш таму. Тој навистина сака почесто да ја гледа вашата насмевка, па наоѓа начини да ја испровоцира.

 1. Тој редовно бара контакт со вас

Тој ти пишува, ти се јавува, сака да те види. На тој начин знаете дека размислува за вас и не мора да се прашувате каде исчезнал.