ДИЕТА СО ЈОГУРТ И ДВОПЕК

За диета со јогурт и двопек , појадокот е секогаш ист и вклучува еден двопек, шолја јогурт и едно јаболко.

Прв ден

За ручек изедете два двопек, две шолји јогурт, две варени јајца и еден домат.

За вечера има еден двопек, едно јајце и шолја јогурт. Буквално половина од појадокот.

Втор ден

За ручек се подготвуваа еден двопект, еден јогурт со малку маснотии, тврдо варено јајце и еден домат.

За вечера, овошен јогурт (но не го купувајте, бидејќи имаат многу додадени шеќери, а понекогаш и вештачки бои и вкусови. Направете ваша мешавина од овошје и јогурт)

Трет ден

За ручек можете да 250гр младо сирење, еден двопек, порција зелена салата или зелка со маслиново маслоЗа вечера 125гр шунка, двопек и еден домат.

Четврти ден

За ручек тост, 200 гр варено телешко месо, варен зеленчук и домати.

Вечера едно јајце и салата со јогурт.

Петти ден

За ручек 250гр пилешко месо динстано со зеленчук во маслиново масло.

Вечерата е овошен јогурт.

Резултатите се губење од 0,5 кг дневно.