ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 СЕПТЕМВРИ

ОВЕН

Успеавте да изедначите некои недостатоци во вашите основни врски. Можно е да добиете проповед од член на семејството кој во основа ви посакува добро. Прифатете ја критиката затоа што е добронамерна. Подобро расположение во вториот дел од денот.

БИК

Малку сте уморни, па првиот дел од денот ќе го искористите за одмор, мрзејќи се наоколу. Малку ви го подобрува расположението и носи подобра енергија на стар пријател. Во раните попладневни часови, би било убаво да се прошетате во природа, по можност покрај вода.

БЛИЗНАЦИ

Денес сте комуникативни, ширете добро расположение. Ќе склучите повеќе договори, обидувајќи се да почитувате се. Не заборавајте во аранжманите и саканата личност. Најдете време овој ден и за неа.

РАК

Од раните утрински часови ќе бидете преокупирани со мисли за „некој“ кој долго време не бил дел од вашиот живот, но не можете целосно да се ослободите од него. За среќа, ова нема да ве задржи долго, но од време на време сте како нови таму. Тогаш ќе одвоите време за себе и за релаксација.

ЛАВ

Денес е само ваш, за се што имате намера да направите. И вашите желби се одлични во текот на овој ден. И вие лично имате намера да ги исполните сите. Нема да застанете до доцна вечерта. И потоа – малку одмор пред новиот работен ден.

ДЕВИЦА

Знам, обично кога се оди точно како што треба, во еден момент човекот почнува да се прашува – колку долго ќе биде вака? Дали ќе можам да направам се што замислив? Дали ќе се случи нешто што ќе ми ги уништи плановите? Расположи се малку.

ВАГАНема причина да бидете лошо расположени. Јасно ми е дека не ви се допаѓаат некои работи, но имате толку многу убави моменти пред вас, што нема место за такви мисли. Дозволете вашата сакана да влијае позитивно врз вас, тоа ви треба.

СКОРПИЈА

Ако воопшто немате никакви обврски, не седнувајте, туку фатете пријател или сакана личност и искористете го времето за мала прошетка, за рекреација или само за забава. Овој ден ви носи релаксација и потреба за уживање.

СТРЕЛЕЦ

Колку е убаво се што ти е наменето денес да одиш и да запознаеш некого кога навистина сакаш да се видиш. Ова може да биде пријател, емотивен партнер, дури и член на понатамошно семејство. Во секој случај, добро време и убави моменти се пред вас. Уживајте.

ЈАРЕЦ

Eе ве следат „одеците“ на вчерашната нервоза. Ви пречи што треба да решите некои проблеми од рано наутро, но завршете и излезете. Ќе видите дека времето е многу подобро од пладне, ќе бидете подобро расположени и подготвени да запознаете драги луѓе.

ВОДОЛИЈА

Да, недела е, но ми се чини дека некои Водолии можат да добијат пари во текот на денот. Сепак, ова може да биде и подарок и заем … дали е важно кога ќе ви започне денот како што треба? Само не оди на шопинг.

РИБА

Денес, ќе се посветите на семејните обврски, особено ако во претходниот период ветивте дека ќе направите нешто за членовите на вашето семејство. Ако се надевавте дека ќе го видите вашиот партнер, се плашам дека има мали шанси за тоа.