ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 ОКТОМВРИ

ОВЕН

Рбота: Не е добар ден за работа. Ве очекува период во кој може да имате разни компликации на ова поле.

Љубов: Можеби ќе ви треба време да размислите што сакате од врската со саканата личност.

Здравје: ‘Рбетот ви е чувствителен.

БИК

Работа: Патувањето во странство ви носи можност да напредувате на деловното поле и да остварите нова соработка.

Љбов: Доколку сте слободни, имате поволен период за поврзување со личноста која ќе ви одговара за врската.

Здравје: Избегнувајте алкохол.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Се очекува вашата финансиска состојба да се подобри. Може да се радувате на нови можности за проширување на вашиот бизнис.

Љубов: Можно е на љубовно поле да имате можност за убави промени со саканата личност.

Здравје: Здравјето ви е многу добро.

РАК

Работа: Ве очекува поволен ден за работа. Имате можност да решите некои дилеми кои сте ги имале во минатото.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе се премислите на љубовно поле. Можно е и прекинување на врската.

Здравје: Низок крвен притисок.

ЛАВ

Работа: Имате многу работа и денешниот ден може да ви биде многу стресен. Побарајте помош од некој од соработниците.

Љубов: Пред вас е период кој ви носи можност за добри промени на љубовното поле.

Здравје: Добро се чувствувате и немате никакви проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате дека ќе имате можност да започнете нова работа која ќе ви биде многу важна во иднина.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое може да ве доведе до стабилна и сериозна врска.

Здравје: Ќе уживате во прошетката.


ВАГА

Работа: Пред вас се поволни околности на деловно поле. Можете да напредувате и да заработувате подобри пари.

Љубов: Ве очекува возбудлив ден за љубов! Подготвени сте да остварите ново познанство и да се впуштите во авантура!

Здравје: Одморете се што повеќе.

СКОРПИЈА

Работа: Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате на деловното поле. Ве очекува поволен период.

Љубов: Саканата личност ви дава емоционална сигурност. Се чувствувате многу добро и задоволни сте од вашата врска.

Здравје: Можни се проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Треба да имате трпение и однапред да го пресметате секој чекор за да бидете поуспешни на работа.

Љубов: Сакате промени на љубовно поле. Монотонијата не ви одговара во овој период.

Здравје: Не се замарајте премногу.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да добиете некои нови информации како и нови деловни понуди кои ќе ви бидат важни.

Љубов: Ќе уживате во секој момент што ќе го поминете со личноста за која се грижите. Вашата врска оди во прилично добра насока.

Здравје: Зголемете го внесот на течности.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не ја гледате деловната ситуација во моментов и затоа може да бидете во неволја.

Љубов: Ви се враќа личност од минатото и покажува дека се уште има чувства кон вас и дека сака повторно да бидете заедно.

Здравје: Можно е намален имунитет.

РИБА

Работа: Доаѓате во потивок период за работа која е поволна за да ги стабилизирате финансиите.

Љубов: Ве очекува поволен ден. Вашата врска со саканата личност може да напредува ако се фокусирате на тоа.

Здравје: Можен е низок крвен притисок.