ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 18 СЕПТЕМВРИ

ОВЕН

Денот најдобро се користи за љубов. Имате други планови и други ситуации кои се важни за вас, но она во што најмногу ќе уживате е навистина полето на емоции. Без разлика дали само што започнувате приказна или веќе имате емотивен партнер – уживајте во потполност!

БИК

Ако веќе сакате да испланирате нешто и да уживате максимално, тогаш вистинската работа за вас е да избегате од градот барем еден ден. И по можност, во друштво на пријател или сакана личност. Колку ќе се опуштите ќе видите сами.

БЛИЗНАЦИ

Навистина сакате да ставите крај на некои работи денес и ќе го направите. Добро е што ќе завршите со некои проблеми, ситуации, луѓе – со она што ве оптоваруваше и ви донесе збунетост. Се менувате на позитивен начин и тоа сега ви е јасно.

РАК

Денес, најверојатно, ќе треба да завршите некоја работа заедно со пријателите или емотивниот партнер. Малку сте невнимателни, затоа внимавајте да не се повредите. Попладнето и вечерта се погодни за пауза од напорната работна недела.

ЛАВ

Не знам кој ја измисли работната сабота, но таа падна врз вас. Дури и кога ќе завршите, имате обврски дома. Денес, нема да се оддалечите од прекорниот изглед на вашиот брачен другар кој стрпливо чекаше цела недела да го направите она што го ветивте.

ДЕВИЦА

Дали има нешто подобро од организирање собир со вашите пријатели? Ова може да биде радост за некој од вашите пријатели, но не би бил изненаден да е за вас. Како и да е, добра забава и многу емотивен стимул.

ВАГААко сте одлучиле да го поминете денот дома, пронајдете хоби за себе и за вашиот партнер или извршете ја работата што сте ја планирале. Двајцата сте малку напнати, па би било добро да бидете преокупирани со обврски, за повремените искри да не прераснат во дискусија. Вечерта беше создадена за страст.

СКОРПИЈА

Не знам кој прави деловни аранжмани во сабота, но се чини дека сте се фрлиле токму во тоа. Ќе имате комуникација и со партнерот, дури и ќе можете да водите неколку разговори со пријателите, но најмногу ве интересира работата.

СТРЕЛЕЦ

Издвоивте ден за решавање на личните приоритети што ги одложувавте. Ќе се справите со себе, ќе одмарате повеќе, ќе бидете со луѓето што ги сакате и веројатно ќе го искористите остатокот од денот за неколку состаноци со пријателите. Можеби емоционалниот партнер ќе го најде своето место.

ЈАРЕЦ

Направете го она што го имате во текот на утрото и остатокот од денот поминете го со личноста за која се грижите. Емоциите и заедништвото се посебно нагласени, затоа не дозволувајте да го поминете ова време без сакана личност. Уживај денес.

ВОДОЛИЈА

Денес, на секој начин ќе избегнете ситуации кои се непријатни за вас и ќе се обидете да најдете внатрешен мир. Најдобро би било да се дистанцирате малку од сите. Интуицијата е многу нагласена, па го чувствувате расположението на луѓето околу вас.

РИБА

Ќе поминете некое време на одмор, ќе оставите дел од денот за вашето семејство, дури и ќе успеете да се видите со некои пријатели за кратко време. Вечерта е резервирана за средба со личноста по која копнеете и која ви е на ум. Цел ден.