КОЈА Е НАЈСЕКСАПИЛНАТА КАРАКТЕРИСТИКА НА ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК?

Овен

Жената Овен е силна и полна со самодоверба. Секогаш го добива она што го сака, а најсекси особина на жената Овен е нејзината независност.

Бик

Бикот е социјален знак кој сака да ужива во животот, па затоа е секогаш во центарот на вниманието. Неговата способност да се истакне во толпата многумина ја сметаат за најсекси особина на Бикот.

Близнаци

Изгледаат срамежливи и воздржани, но затоа многумина не можат да им одолеат. Поради нивното повлекување и фактот дека сакаат да остават впечаток дека е тешко да се победат, другите ги сакаат уште посилно.

Рак

Ракот привлекува други луѓе со својата топла и грижлива природа. Луѓето едноставно се чувствуваат добро кога ќе успеат да се приближат до овој изразито семеен и верен знак.

Лав

Доминантен и никогаш пасивен, Лавот знае дека самодовербата е најважна. Тој е главен, а другите го слушаат. Лавот е тој што ќе го направи првиот чекор и ќе ја подигне атмосферата каде и да се појави.

Девица

Ја краси уметнички и јазичен ум, а нејзиното вешто ракување со зборови остава силен впечаток.

ВагаГласногласен како еден од најпосакуваните хороскопски знаци, Вагите се одликуваат со шарм, убавина и добрина. Вагите се таа магична девојка што мажите ја гледаат во сцени со бавно движење во филм кога ја гледаат за прв пат во животот.

Скорпија

Скорпиите се храбри и страсни, па затоа е многу тешко да им одолеете. Овој хороскопски знак зрачи со енергија со која лесно заразува се околу себе.

Стрелец

Се смета за најсреќен знак на хороскопот, но Стрелецот е многу повеќе од тоа. Други сметаат дека неговата спонтаност е многу возбудлива и привлечна, бидејќи тој е секогаш подготвен да проба нови работи.

Јарец

Јарците се украсени со брз ум и смисла за хумор. Неговата духовитост лесно може да освои друга личност.

Водолија

Секогаш мислите на другите и сте многу драги и затоа сте најпривлечни за другите. Секогаш кажувајте и правете го она што е потребно за да го вратите и да го маѓепсате вашиот партнер.

Риба

Нешто темната и мистериозна природа е главниот адут на Рибите. Тие се повлечени и заробени во сопствениот свет. Иако ова на некои може да им изгледа како осамен живот, како црна дупка во вселената, нивната темнина магнетски ги привлекува луѓето.