КОЛКУ Е СРЕЌЕН ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК?

Велат дека некои луѓе се родени под среќна ѕвезда и среќата е секогаш на нивна страна. Дали астролошкиот знак има некакво влијание врз нашата среќа? Ајде да дознаеме…

Овен
Несомнено, рецептот за успех е работа, работа и повеќе работа, но понекогаш она што навистина ни треба е малку среќа за да ги оствариме нашите соништа. Овенот е силна личност, а среќата е на нивна страна. За нив не можеме да кажеме дека се родени под среќна ѕвезда, но среќата секако е тука кога им е најпотребна.

Бик
Не само што не се родени под среќна ѕвезда, туку се познати и како најголемиот „насилник“ меѓу зодијакот. Сепак, успеваат да ги пребродат сите тешкотии што им ги фрла животот и ова е вистинскиот доказ дека не им треба среќа за да ги постигнат нивните цели.

Близнаци
Дефинитивно немаат среќа. Им се случува да добијат некоја „лотарија“, но во животот не се чувствуваат како навистина среќни. Како љубопитни и интелигентни суштества, знаат дека среќата не е меѓу главните фактори за успех, па дури и без нејзина помош ќе стигнат до места за кои е потребно многу повеќе од среќа.

Рак
Претставниците на овој знак се родени под среќна ѕвезда, но повеќето од нив не го сфаќаат тоа. Бидејќи, водени од нивната емотивност и склоност да претеруваат кога ќе им се случи нешто лошо, тие се способни да се дефинираат како „најголеми малери“. Сепак, вистината е поинаква и Раковите треба да бидат благодарни за она што им се случува во животот и да знаат дека „некој“ секогаш ги чува и ги штити!

Лав
Лавот ретко се потпира на среќата и никогаш нема да си признае кога ќе ја добие. Тој е дрзок и мангуп. Тој знае дека ние самите ја создаваме нашата судбина и насоката во која ќе се движи нашиот живот зависи исклучиво од нашите одлуки и постапки. Тој не верува во ритуали за среќа и никогаш нема да откине детелина со четири листа ако ја најде. Едноставно затоа што за него тоа не е ништо повеќе од обично растение.

Девица
Во споредба со другите хороскопски знаци, Девиците се чувствуваат неправедно запоставени од среќата во нивниот живот. Понекогаш со право, понекогаш не, но запомнете дека поминувањето низ секоја тешкотија е лекција што ни ја испраќа судбината. Во одреден момент, може да испадне дека всушност имале „среќа“ да го поминат тешкиот пат до успехот за разлика од многу други луѓе!

Вага
Вагите се секогаш оптимисти за животот, а тоа е она што ја привлекува среќата на нивна страна. Енергијата што ја испраќаат во универзумот им се враќа исто!Скорпија
Скорпиите всушност не се толку несреќни колку што мислат дека се. Тие секогаш посветуваат повеќе внимание на негативните работи што им се случуваат и не можат навистина да ценат кога ќе им се случи нешто добро во животот. Реалноста е дека секогаш кога нешто сакаат, го добиваат и животот им го обезбедува тоа на еден или друг начин.

Стрелец
Јупитер владее со претставниците на овој знак, а се верува дека им носи среќа и просперитет. Но, не се опуштајте. Тоа што сте родени под среќна ѕвезда не значи дека животот нема да ве соочи со тешкотии и да ве стави во кризни ситуации! Не се потпирајте само на вашата среќа, бидејќи понекогаш и таа е немоќна!

Јарец
Се сметаат за лидери на зодијакот, Јарците се справуваат со секоја тешкотија на нивниот животен пат. Проблемите ги надминуваат со завидна леснотија. Потпирајќи се најмногу на нивната напорна работа и верба во сопствените вештини. Судбината ги сака храбрите и интервенира кога е потребно за да им помогне да стигнат до целта.

Водолија
Водолиите не ги бива за коцкање и лотарија. Што и да направат, нема шанси да ја променат нивната лоша среќа. Животот е неправеден кон нив во овој поглед, но нивниот хороскопски знак предиспонира да постигнат огромни успеси во каква било природа.

Риби
Рибите не сфаќаат колку имаат среќа. Тие живеат во свој свет, кој е структуриран на радикално поинаков начин во споредба со реалноста. Тие се преосетливи и склони кон депресија кога и најмал шок има во нивниот живот. Претерано драматизираат и не сфаќаат дека всушност се водени од Јупитер и Нептун, кои ќе им го попрскаат патот со среќа и радост до крај.