ЉУБОВЕН ГОДИШЕН ХОРОСКОП ЗА 2022 ГОДИНА

Според астролошките прогнози, 2022 година ќе биде подобра, но и подинамична од 2021 година во секој поглед. Треба да бидеме внимателни и да се прилагодиме и на радоста и на напнатоста. Еве што да очекувате од секој знак во љубовта.

Овен

Ве очекува многу пријатен период во личниот живот. Обрнете внимание на способноста за споделување со вашиот партнер. Минимизирајте ги конфликтите, направете разрешница и ќе видите дека наметнувањето на партнерот никогаш не било успешно.

Бик

Оваа година таа нема да биде премногу зафатена со личниот живот, бидејќи едноставно нема да му обрнува внимание поради презафатениот распоред.

Близнаци

Првата половина од годината ќе биде особено добра за градење силна и долгорочна унија. Може да доживеете разочарување во љубовта. Не градете ѕидови околу вашето срце кога се чувствувате погрешно разбрани. Научете да бидете „поприбрани“ – емотивно и психолошки.

Рак

Оваа година ви дава можност да се грижите за себе и да се подготвите за идните љубовни успеси. Планетите ќе ви помогнат да се изградите како пар само ако научите да работите во тим. Оставете ја манипулацијата во минатото.

Лав

Годината ќе биде тешка, хаотична, со настани и интересна. Појавување на нов член во семејството или пробив во кариерата – ова се само дел од изненадувањата во 2022 година.

Девица

Ѕвездите ви подготвија пријатни изненадувања во личниот живот. Можно е да ја сретнете љубовта на необично место. Научете да бидете поактивни во вашата врска – да планирате, да преземате иницијатива, да изненадувате.

ВагаАко планирате брак или дури и развод, ова е вашата година. Ѕвездите ќе бидат на ваша страна. Секако, ќе има борба за моќ и мала напнатост, но се чини дека ќе ве извлече од летаргијата во која често влегувате.

Скорпија

Скорпиите ќе бидат привлечени од мистериозни љубовни врски и интриги. Воздржете се од неверство и посветете повеќе внимание на веќе постоечкиот сојуз.

Стрелец

Годината ќе биде мирна за претставниците на вашиот знак. Размислете прво за финансиите, а потоа за љубовта.

Јарец

Виорната романса може да влезе во вашиот живот, но заедно со светлите емоции ќе се појават и фатални страсти. Бидете внимателни и обидете се да се контролирате.

Водолија

Водолијата која се уште не ја озаконила својата врска, всушност ќе биде принудена на тоа оваа година. Особено тешко ќе им биде на силните претставници на знакот, кои сонувале подолго да останат слободни.

Риби

Рибите ги очекува смиреност. Слободните нема да копнеат за нова врска. Оставете ја струјата. Јуни и септември ќе бидат критични за врзаните Риби, но доколку останат самопожртвувани, до ноември се ќе биде надминато.