ОВА СЕ НАЈДОБРИТЕ СОПРУЗИ СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК

Овен

Мажот Овен е добар сопруг затоа што е искрен. Тој е страстен, огнен, секогаш подготвен да се соочи со целиот свет за доброто на неговата сакана сопруга. Овенот не е засладен и плачлив во љубовта. Понекогаш е дури и малку груб и непредвидлив, но никогаш нема да ве изневери.

Близнаци

Мажот Близнаци е љубовен, страстен и непредвидлив. Со него никогаш нема да ви биде досадно во љубовта и сексот. Ќе ви дава бакнежи и нежност, ќе ја користи секоја прилика да ве допре, дури и кога само ќе поминете покрај него. Ова ќе направи секогаш да се чувствувате како супермодел, дури и кога не сте во најдобрата форма.

Рак

Ракот е сентиментален и чувствителен сопруг. Секогаш запомнете кога имате годишнина и не пропушта да ве изненади. За него, посебните моменти во семејството се важни за споделување заедно. Не се плаши да ги покаже своите расположенија и чувства пред луѓето, особено кога ви се восхитува.Јарец

Јарецот е еден од најпосветените сопрузи во хороскопот. Тој е ориентиран кон семејството. Подготвен е да се бори до смрт за честа на своите најблиски. За него нема ништо поважно на светот од семејството, колку и да изгледа ладнокрвно и ладно. За доброто на семејството, Јарецот е подготвен да жртвува сè. За него најважен е односот со партнерот и истото го очекува и од другата страна. Секогаш работи напорно, поради што сопругите на мажите Јарец понекогаш се прашуваат што е на прво место – работата или семејството, но за нив фигурата на сопругата е навистина важна.

Водолија

Сопрузите водолија се исклучително трпеливи. Тие ретко се откажуваат од својот темперамент и гнев кога станува збор за расправија. Водолијата е витез на трпението и фер-плејот во битката. Тој прави се што е можно за да го врати мирот во врската во секој случај. Никогаш нема да се измори или лути за нешто, освен ако не ја фрли и последната капка трпение. Разумен е и секогаш трезвено ги суди ситуациите.