ПЕТ ТАЈНИ ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ШТО НЕ СТЕ ГИ ЗНАЕЛЕ!

Овен

1) Кога ќе го повредите Овен, тој нема повторно да разговара со вас или веднаш ќе ве напушти.
2) Овенот е луд по хумор особено покрај најдобрите пријатели.
3) Овенот се досадува и сака постојани изненадувања.
4) Овенот е секогаш во право. Но, секогаш! Тој не прифаќа приговори.
5) Совршената жена Овен е мешавина од учителка и порно ѕвезда.

Бик

1) Бикот го прави својот мал свет подалеку од сите. Честопати чувствува дека никој не го разбира.
2) Ако Бикот е лут, ви препорачуваме да го пуштите бродот.
3) Бик посетува забавни луѓе. Ако сакате драма, подобро е да се држите подалеку од него.
4) Иако Бикот е опишан како главно „див“ знак, тој не се обидува да ги реши конфликтите со сила.
5) Бикот понекогаш ќе ви каже дека не се грижи за вас, но длабоко во себе се грижи.

Близнаци

1) Близнаците никогаш не доцнат, главно другите секогаш доаѓаат порано.
2) Ако мислите дека Близнаците кажуваат многу, реалноста е дека тие се многу срамежливи знаци.
3) Близнаците можат да бидат верни во врските и пријателствата, но кога ќе ве повредат тие не даваат втора шанса.
4) Близнаците се полни со хумор. Многу! До тој степен што се досадни колку се духовити.
5) Близнаците лесно се вознемируваат.

Рак

1) Ракот е еден од најверните знаци на зодијакот.
2) Раковите не се отвораат лесно, а кога ќе се отворат, секогаш ќе бидете врежани во нивното срце.
3) Раковите исто така ја сакаат својата мајка. Многу!
4) Раковите често минуваат низ фази на „депресија“ без причина.
5) Раковите се лојални на семејството и пријателите.

Лав

1) Лав може да биде заљубен за момен.
2) Лавот обично го прави она што го сака, секогаш кога го сака.
3) Лавот ќе направи се за да ве направи среќни.
4) Не обидувајте се да се расправате со Лавот. Нема да победиш.
5) Лавот се сака себеси. Не очекувај дека ќе те сака повеќе.

Девица

1) Девицата исто така ги анализира работите. За да го најде проблемот, тој е во состојба да анализира текст од 5000 зборови.
2) Девиците никогаш не мируваат. Дури и кога спијат, планираат следниот ден.
3) Девицата сака секогаш да биде заљубена, но од друга страна секогаш живее во страв дека нема да најдете некој што навистина го сака.
4) Ако е лута на вас, Девицата ќе го каже тоа.
5) Девицата е најверниот знак.

Вага1) Вагите претпочитаат да одат на се или ништо.
2) Вагите можат да победат во борба без расправија.
3) Понекогаш Вагата сака да биде потполно сама, а понекогаш и треба огромен број пријатели.
4) Вагите ќе ви всадат верба, бидејќи тој секогаш знае како да ви каже како се чувствува за вас.
5) ќе ви одржи цело предавање само за да ве убеди дека не треба да ги мие садовите.

Скорпија

1) Кога Скорпијата паѓа, тој навистина се вљубува.
2) Мора да сте многу среќни што сте заљубени во Скорпија.
3) Скорпии се многу чувствителни.
4) Скорпиите мразат многу прашања.
5) Скорпиите се многу срамежливи со луѓе кои не ги знаат, но многу отворени со своите пријатели.

Стрелец

1) Стрелецот знае како да се забавува, но знае кога да постави граници.
2) Стрелецот може да ги смени плановите во последен момент.
3) Стрелецот е вечно дете, но лесно е да се стане сериозен кога станува збор за тешки прашања.
4) Стрелецот е скоро секогаш расположен и знае да прости.
5) Никогаш нема да знаете што навистина мисли Стрелец, освен ако тој самиот не сака да ви каже.

Јарец

1) Јарецот сака да има неколку добри пријатели и покрај многуте лажни.
2) Јарецот не простува лесно.
3) Јарецот не се откажува лесно.
4) Јарецот е луд по забава.
5) Јарецот е лојален на своето семејство.

Водолија

1) Водолијата може да ви помогне со вашите проблеми.
2) Водолиите лесно влегуваат во врска.
3) Кога Водолијата се вљубува, таа има 15.000 емоции во минута.
4) Водолијата е многу динамичен знак.
5) Водолијата не сака несигурни луѓе.

Риба

1) Рибите лесно склопуваат пријателства, но секогаш имаат многу малку луѓе до нив.
2) Ако ги повредите Рибите, тие веднаш ќе ги „покажат ноктите“.
3) Рибите добро ги чуваат тајните на другите.
4) Кога Рибите чувствуваат дека нешто не е во ред со нив, тие отстрануваат се.
5) Рибите даваат се без да очекуваат да и возвратите.