ТОРТИЛЈА СО ПИЛЕШКО!

Состојки:

  • 2 пилешки филети на скара, зачинети по вкус
  • 1/4 чаша од вашиот омилен сос
  • 1/2 чаша рендана моцарела
  • 1/4 чаша сецкан коријандер
  • 4 тортили
    Подготовка:

Исецкајте го пилешкото филе и распоредете го рамномерно преку тортилјите. Намачкајте со сос, посипете сирење и коријандер. Цврсто завиткајте како бурито и печете во тостер или на скара од двете страни додека тортилјата не стане златна и крцкава. Послужете додека е топло.

На здравје!