БИЗАРЕН БЈУТИ ТРЕНД : ДАЛИ БИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГИ ВИТКАТЕ ТРЕПКИТЕ СО ПОМОШ НА ФЕН ЗА КОСА

На социјалната мрежа „ТикТок“ корисниците често споделуваат совети за чистење на домот, готвење, нега на кожа и коса, но и шминка.

Овој пат едно видео ги изненади сите припаднички на понежниот пол, кога девојка по име Софија покажа како ги витка трепките.

Софија покажа како ги извртува трепките во три чекори. Најпрво намокрете ги, па исушете ги со фен на кој почнала постудено дување, потоа нанесете прајмер, па повторно исушете ги и на крај маскара, па уште едно сушење.

Фен е поставен на висина на образите, за да го дува воздухот нагоре, и на тој начин да ги подигне трепките.

@sophiamasterton

Reply to @gabrielahernan549 WAIT FOR IT #gamechanger #mascararoutine #lashroutine #makeuphacks #lashextensions♬ Egyptian Pools – Jinsang

Резултатот е навистина импресивен, но не е сигурно колку овој трик е безбеден. Затоа, треба да се зема со претпазливост.