ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 АВГУСТ

Овен

Овој вторник не ги игнорирајте сигналите на вашето тело. Намалете ја нездравата храна и размислете како можете да ја подобрите вашата исхрана.

Бик

Ова е ден за да бидете поактивни. Мрзеливоста денес скапо ќе ве чини – не ѝ се предавајте.

Близнаци

Ова е ден кога е добро да се запази мерката во се. Не претерувајте со ништо, особено во односите со вашите најблиски.

Рак

Денес ве очекува напнат ден во кој ќе чекате важен резултат за вашата активност. Не грижете се премногу. Наскоро ќе знаете дека сте успешни.

Лав

Денес сè ќе се случи само по себе со или без ваше учество, затоа заштедете си напор и само одморете се.

Девица

Ова е ден кога е најдобро да се биде искрен. Ќе мора да бидете искрени.

Вага

Овој вторник ќе се потсетите на некои ваши обврски. Од нив нема бегање без последици.

Скорпија

Ова е ден кога ќе бидете подготвени за битки. Преговорите ќе ви добијат сериозна основа, затоа напаѓајте смело!

Стрелец

Развојот на настаните денес ќе зависи од вашите желби и активност. Може само да се каже дека внимавајте што посакувате.

Јарец

Денеска обложувајте се да се грижите за личните односи. Ќе добиете пофалби кои ќе ви го стоплат срцето. Продолжи со добрата работа.

Водолија

Ова е ден кога е најдобро да бидете скромни. Што и да сакате да кажете, најдобро е да го оставите за друг ден.

Риби

Не преземајте некои поголеми активности денес без да бидете сигурни дека сте ги предвиделе сите последици и дека ги имате сите ресурси на располагање.