КАКВА Е ВАШАТА КАРМА СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК?

Колку често сте велеле дека ова е мојата карма? Ние сите знаеме дека она што го правиме, добро или лошо, секогаш ни се враќа како некаква енергија или настани. Ние исто така знаеме дека има работи во нашите животи со кои ќе се бориме цело време и мора да ги надминеме.

Според астрологијата, секој хороскопски знак има свои карми кои го придружуваат во текот на целиот живот. Погледнете која е вашата:

Овен

Еден од најголемите предизвици за родените под знакот Овен е промената, која не е секогаш добро прифатена од нив. Овните треба да бидат многу претпазливи за нивната репутација, како и за финансиите. Проблемите со парите можат да произлезат од нивната импулсивност. Тие се исто така многу себични.

Бик

Биковите се тврдоглави и имаат проблем да ги признаат грешките. Осаменоста може да биде чест придружник за нив и кармата.

Близнаци

Имаат тенденција да бегаат од реалноста. Љубовните триаголници не се невообичаени за претставниците на овој хороскопски знак, а верноста е другиот предизвик во животот со кој треба да се справат.

Недостатокот на доверба е исто така дел од кармата на Близнаците. Нивната голема фантазија не им дозволува лесно да им веруваат на луѓето

Рак

На Раковите им е тешко да ги остават нештата од минатото, иако тоа ќе им нанесе страдање и ќе ги спречи да уживаат во сегашноста. Дел од вашата карма се проблеми со комуникацијата, како и проблеми со менталното здравје.

Лав

Најголемата карма на Лавот се финансиските проблеми. Ароганцијата е исто така пречка со која треба да се справат, бидејќи родените под овој хороскопски знак веруваат дека знаат и умеат повеќе од другите.

ДевицаПерфекционизам и недостаток на смирение. Девиците сакаат сè да биде совршено, тие немаат ограничувања во нивните ставови, а кога ќе направат нешто, бараат признавање од другите, оставајќи понизност.

Вага

Самосожалување и неодлучност, ова е твојата карма, драга Вага. Секогаш се сомневате во вашите одлуки, и тоа дефинитивно ви пречи

Скорпија

Кармата на Скорпиите е љубомора и желба да се контролира сè. Тие секогаш сакаат да имаат моќ да одлучуваат за сè околу нив, да знаат сè и затоа да го контролираат. Исто така, честопати може да паднат во стапицата на љубовните искушенија

Стрелец

Лојалност и непромисленост! Стрелците имаат тенденција да веруваат дека сè што ќе кажат е вистина. Но, тие исто така посветуваат поголемо внимание на сопствените потреби. Вашата карма е да научите да постапувате за да не ги повредите чувствата на другите.

Јарец

Кармата на Јарецот е песимизмот. Тој секогаш верува дека нешто ќе тргне наопаку. Освен тоа, Јарецот сака да стекнува, сака пари, но мора да разбере дека парите не се сè во овој живот.

Водолија

Кармата на Водолијата е нејзината непослушност. Таа, исто така, има тенденција да размислува многу, но да не донесува навремени одлуки. Време е да започнете да обрнувате внимание на важните работи во животот.

Риби

Исклучување од реалноста. Ова е кармата на рибите. Тие постојано се борат да излезат од облаците и да застанат цврсто на земја. Рибите постојано го бараат своето друго јас и предизвик за нив е да научат да живеат сами.