ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА  22 СЕПТЕМВРИ

Овен

Овој четврток некој ќе ви покаже колку ве цени. Ве очекува почеток на едно многу посебно пријателство.

Бик

Денес, бидете свои, но не дозволувајте да одите подалеку од дозволеното. Следи ги правилата.

Близнаци

Во текот на овој ден ќе ви биде понудена промена. Ако сте во исти услови со години – не двоумете се да се диверзифицирате.

Рак

Овој четврток ќе сретнете еден стар пријател. Најдете време да се потсетите со насмевка и наклонетост.

Лав

Не плашете се да бидете различни денес. Ова е токму она што ви треба – и вие и луѓето околу вас.

Девица

Во текот на овој ден ќе се соочите со неочекувана препрека. Сигурно ќе бидете горди на себе и на вашата реакција.

Вага

Овој четврток тензијата може повеќе да ве опфати. Не барајте изговори за да си одите дома порано.

Скорпија

Денес, погледнете наоколу за нешто поинтересно и позабавно да дозволите да влезе во вашиот живот. Потребна ви е разновидност.

Стрелец

На овој ден направете нешто убаво за вашата сакана. Само без причина, кажете му убави зборови или подарете му мал подарок.

Јарец

Денес ќе бидете пријатно изненадени од саканата личност. Еден обичен ден може да се претвори во импровизирана прослава.

Водолија

Овој четврток нема да ви биде тешко да ја разликувате вистината од лагата. Ова не е за да покажете дека сте ја разбрале измамата.

Риби

Во текот на овој ден правилно проценете ги вашите силни страни. Фокусирајте се на работите кои навистина се важни.