САЛАТА СО РУКОЛА, КРУШИ И СИНО СИРЕЊЕ

Состојки:2 круши250 гр рукола150 гр сино сирење1 грст ореви1 прстофат сол1 прстофат црн бибер2 лажици маслиново масло2 лажици балсамико оцет1 прстофат сусам Подготовка:Руколата добро се мие и се става во …

Повеќе...

НАЈСТАРАТА И НАЈМОЌНАТА ПРИРОДНА МЕДИЦИНА: КОМБИНАЦИЈА ОД ДВЕ СОСТОЈКИ, КОИ ЌЕ ГО ЗАЈАКНАТ ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ!

Кромидот е меѓу најпопуларните и најкористените зеленчуци во целиот свет. Дури и непријатниот мирис и остар вкус не ги обесхрабруваат луѓето да јадат дури и суров кромид. На што го …

Повеќе...

МАРОКАНСКА САЛАТА ZAALOUK СО МОДАР ПАТЛИЏАН

Состојки:2 големи црвени домати6 големи модри домати – излупени3-4 изгмечени чешниња лук1/4 чаша свеж коријандер, сецкан1/4 чаша магдонос, сецкан1 лажица црвен пипер1 лажичка мелен кимсол по вкус1/4 лажиче маслиново масло1/3 …

Повеќе...