ВЕЧЕРА ПОЛНА СО ПРОТЕИНИ И ВИТАМИНИ

Неопходно е:

 • 4 јајца
 • 200 гр тиквички
 • 100 гр грашок или боранија
 • 2 пиперки
 • 150 гр тврдо сирење (може да биде и зеленчук)
 • Маслиново масло
 • Оригано, сол, бибер
  Подготовка:
  Садот за печење намачкајте го со маслиново масло. Наредете ги тиквичките исечкани на коцки, сирењето и другиот зеленчук . Јајцата се матат на страна заедно со зачините, па се прелива зеленчукот. Посипете со рендано сирење и печете околу 15 минути во рерна загреана на 180 степени.

На здравје!