(ВИДЕО)ТРИК КОЈ ИМА МИЛИОН ПРЕГЛЕДИ: ПОГЛЕД СО КОЈ ЌЕ ЈА ЗАВЕДЕТЕ ЛИЧНОСТА ШТО ВИ СЕ ДОПАЃА

Кога станува збор за техники на заведување и флертување, важно е да одржувате контакт со очите. За да им помогне на девојките да ги освојат срцата на мажите, еден корисник објави видео на социјалните мрежи во кое објаснува како да се „изведе“ изглед кој ќе го заведе за само неколку минути.

Велат дека контактот со очите е неопходен кога сакаме да привлечеме нечие внимание и да ја натераме личноста што ни се допаѓа да се заинтересира за нас.

Флертувањето често започнува со интензивен изглед, и постои еден трик кој се однесува на тоа како гледаме на личноста што ни се допаѓа. Всушност, резултатите од бројните студии укажуваат дека очите, т.е. погледнете, првото нешто што мажите го забележуваат кај жената.

“Секрецијата на окситоцин го продлабочува контактот со очите и на тој начин ја зголемува привлечноста. Окситоцинот влијае на проширувањето на зеницата, што укажува на интерес; колку е пошироко зениците, толку е поголема привлечноста”.

Една корисничка на социјалната мрежа Тикток, Софи Роуз, откри дека има трик за погледот што моментално може да дејствува на оној што ве интересира.Нејзиното видео во кое објаснува дека веќе има повеќе од 808 илјади прегледи. Сепак, таа истакнува дека го пробувате со некој што навистина ви се допаѓа, но мислите дека и вие сте фини со таа личност, бидејќи тоа можеби нема да влијае на некого кога ќе го видите за прв пат.

Како изгледа овој поглед:

  • погледнете ја симпатијата во левото око
  • погледнете надолу до усните / брадата
  • погледнете до десното око
@sophieroselloyd

Hehe

♬ original sound – 😎